Dobrý den, milé ž-inky,

tak s úředníky mám poslední dobou docela dobrou zkušenost. Například moje pracovnice na sociálce mi vždycky telefonuje, když je nějaký problém a když cokoli potřebuji, je velmi ochotná mi i po telefonu vše vysvětlit, spočítat apod.
Horší to je s poštou. Tam jsem posledně málem ztratila nervy, když jsem si šla pro doporučené psaní. Neměla jsem pravda ten lísteček ze schránky. Paní koukla na občanku, pak do počítače a povídá: „Tady pro vás nic nemám."

Ale máte, přece jsem dostala ten lísteček do schránky. Už to vidím, máte tam špatné jméno!"
A ona si monitor přetočila k sobě, že jí do něj nemám co koukat, ale jméno si neopravila. Takže mi pak přinesla nějaké obsílky z kraje, které vůbec nebyly psané na mé jméno, a říkala, tohle vám nemůžu vydat, to jméno nesouhlasí.
No já vím, že nesouhlasí! Máte tam jiné jméno!"
Nic nepomáhalo. Jiné jméno znamenalo, že já nejsem ta, které se má cokoli vydat.
Neměla jsem nervy, odešla jsem pryč. Pak mi přítel do telefonu nadiktoval to číslo z lístku, a tak jsem se hrdě vrátila k okénku.
Jaké bylo mé překvapení, když se na mě pošťačka zamračila a se slovy: Už jsem vám jednou řekla, že tu pro vás nic nemám, ukončila jakoukoli další debatu. Jen tak mezi zuby ještě procedila, že jestli teda fakt chci, ať to zkusím vedle u okýnka, když si myslím, že jsem tak chytrá.
Tak jsem šla ještě vedle k okýnku, kde mi pán normálně psaní vydal, protože si na rozdíl od té dámy pozorněji přečetl mé jméno. Ona to celé sledovala, vyběhla za ním a křičela na něj, ať mi to nedává, že to není pro mě. To už i on na ni koukal jako na blázna a ukazoval jí, že jméno odpovídá, a divil se, proč mi to nemá vydat. Teprve tam jí došlo, že četla na občance něco jiného, a omluvila se. Ale ty nervy, který jsem tam nechala, to rozhodně nezachránilo.
Cartman


Milý Cartmane, ano, člověk za okýnkem může vlastně cokoli. Ale bylo by asi fajn v takovém případě zavolat vedoucí :-).

Napište nám i vy o vašich razítkách a podpisech! Umíte se podepsat? Podepisujete se elektronicky?

redakce@zena-in.cz

Reklama