Sestra čtenářky s nickem Janaa1 byla vždy a všude za hvězdu. Každý kluk po ní koukal a Janaa1 to měla vedle ní těžké - připadala si jako ošklivý Rákosníček. Téma dne: Sourozenecké křivdy.

Podobný příběh, který ve svém příspěvku níže popisuje čtenářka Janaa1, se stal asi mnoha čtenářkám našeho magazínu. Napište do diskuze pod touto novinkou ten svůj!


Dobrý den!
Dnešní téma je trochu posmutnělé, na křivdy nikdo nevzpomíná moc rád.
Já mám sestru o rok starší a probíhaly mezi námi takové ty klasické sesterské „souboje“.
Ona byla naštvaná, že mě všude musí sebou tahat, já byla naopak naštvaná, že mě nikam s sebou nechce.
Naštěstí jsme každá měly dost svých zájmů, tak nedocházelo k přílišným střetům - až do puberty... U rodičů jí procházelo téměř vše, uměla ze všeho vybruslit a byla přímo přeborník v tom, jak hodit část viny i na mě (pokud ne celou)... a ve škole? Má sestra byla vždycky taková ta třídní hvězda - hezká, vše se kolem ní točilo a vše jí vcelku procházelo. A já? Jeden její spolužák netušíc, že ho slyším pronesl: ty jsi tak hezká a tvoje ségra je jak Rákosníček - hubená a na hlavě 3 vlasy a zuby jak králík... Neumíte si představit, co to udělá s 15 letou holkou... Od té doby jsem se snažila být alespoň trochu dobrá jako ona... Trápila jsem se... a moc...
Dodnes nerada vzpomínám, jak jsem se nechala od ní využívat, jen abych si lízla trochu toho jejího odlesku... Mockrát se mi stalo, že jsem začala chodit a nebo kamarádit s klukem, ale jen do chvíle, než se vedle mě objevila sestra. Pak začal koukat po ní... Trvalo mi dlouho, než jsem se naučila jít svou cestou bez pocitů ošklivého káčátka a sebevědomí jsem získávala jen velmi velmi obtížně zpátky... Dnes už jsem dospělá, neřeším spoustu věcí a myslím, že díky té trnitější cestičce jsem si dokázala najít v životě ten správný směr, zatímco sestra tak trochu tápe ve vztazích i životě a ta trocha hvězdné sobeckosti v ní straší doposud...
Křivdy, které jsem zažívala tenkrát jsem už dávno odpustila... Ale ten správný sesterský vztah tam asi nikdy nebyl.
Janaa1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

  • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

Reklama