Kdo ví, jak by to nakonec dopadlo, kdyby čtenářce s nickem Vlaďka006, která nám zaslala další příspěvek, před lety partner pomohl s těžkými taškami...


Ahoj redakce,

po kratší odmlce se mi za krk posadil psací chtíč. Zmetek nejde setřást. Tak jsem boj vzdala a píšu krátký příběhComeback k bývalému? Jak se to vezme. Nevrátila jsem se k němu, protože jsem prakticky ani nestihla odejít. S přítelem jsme byli spolu už pár let. Spolu jsme bydleli. Trochu jsme podcenili to, že půjdu dálkově studovat. První rok mého studia to ještě šlo tak nějak utáhnout. V druhém roce jsme se od počátku mé školy hádali. Přítel nebyl nikdy moc zvyklí uklízet. Za něj všechno dělala maminka. Do doby než jsem začala studovat jsem od něj také pomoc nějak zvlášť nežádala. Jakmile jsem přítele začala více zapojovat do domácích prací, začal kolem sebe kopat. Vadilo mu, že na sebe nemáme žádný čas. Už spolu nikam nechodíme. Víkendy trávím nad učením, na Vánoční svátky jsme nebyli ani jednou na lyžích, protože jsem se učila.
Docházelo k menším výměnám názorů, nic hrozného. Jednou však přetekla pověstná kapka. Zhádali jsme se jak psi. Vyčetli jsme si, co se dalo a oba se shodli na tom, že pokud budu studovat, tak se musíme rozejít. Takhle spolu žít nechceme. Oba jsme byli ještě hodně mladí a prakticky nezkušení. Dohodli jsme se, že jakmile si najdu ubytování, odejdu.
Druhý den po hádce jsem začala jednat. Sehnala jsem si ubytování ihned volné.  Náš vztah jsem brala za ukončený. Hotovo šmitec. Příteli se asi naše dohoda rozležela v hlavě.
Přišla jsem domů a začala si balit věci. Přítel na mě koukal a prej, kam jdu. Jen jsem se ho suše zeptala, jestli mi pomůže s taškama ze schodů. Vzal mi tašky z ruky, ale místo ke schodům zamířil k mojí skříni a úhledně mi začal věci rovnat zase zpátky.
V tu chvíli mi celá situace přišla dost směšná. Začala jsem se řechtat na celé kolo. Zeptala jsem se přítele, jestli je tak línej jak prase, že mi ani s taškama nepomůže a radši bude žít se semetrikou? Přítel mi řekl, že když se podíval na tu prázdnou skříň došlo mu, že žít beze mě by bylo mnohem těžší, než žít se mnou, i když studuju.
Dostudovala jsem pak už v poklidu. Ale aspoň k něčemu ta naše hádka byla. Přítel se začal více zapojovat do domácích prací, na lyže jsme sice kvůli zkouškám přestali jezdit, ale vynahrazovali jsme si to  letními radovánkami. Dostudovala jsem, z přítele se stal manžel, máme úžasnou dceru po mně.... :D

Vlaďka006

Text neprošel jazykovou úpravou


 

TÉMA DNE: 24. 2. 2011: Nový život se „starým“ partnerem. Ano, či ne?

Dnes si povídáme o tom, zda je možné začít znovu po rozvodu nebo rozchodu s dlouholetým partnerem. Někteří jsou přesvědčeni, že to, co se už jednou rozbilo, nemůže nikdo pořádně slepit. Ptáme se tedy vás, jestli si myslíte, že vztah, který už jednou selhal, může znovu fungovat, nebo jste raději pro rázný řez a žádné stesky po minulosti.

  • Daly jste se někdy znovu dohromady s parterem po rozchodu?
  • Znáte někoho, kdo se rozešel jednou, nebo dokonce několikrát s jedním partnerem?
  • Pálíte po rozchodu mosty, nebo se ještě dlouho nimráte v minulosti?
  • V jakém případě byste byly ochotné vzít partnera zpět, a v jakém naopak ne?
  • Litovaly jste někdy svého rozhodnutí ukončit vztah a snažily jste se k partnerovi neúspěšně vrátit?

 Napište nám o tom do redakce na e-mail redakce@zena-in.cz

Soutěžit tentokrát budeme o krásnou sbírku citátu Láska, jejímž autorem je známý spisovatel a autor Alchymisty Paulo Coelho. A protože k romantickým chvílím patří i sladké potěšení, pošleme výherkyni také srdíčko Modré z nebe plné čokoládového překvapení.

bonboniera

Reklama