Je to možné? Bývalá první dáma Dagmar Havlová v neděli oslaví už 56. narozeniny!

Oslavenkyně Dáša

Dagmar HavlováVeškrnová se narodila 22. března 1953 v Brně, kde absolvovala brněnskou státní konzervatoř a Janáčkovu akademii. Během své herecké kariéry natočila přes 350 televizních inscenací a pořadů, úctyhodný je i počet filmů. Diváci ji mohli obdivovat v bezmála 50 rolích.

Holka na zabitíNa ty se prý dodnes ráda podívá. „Manžel asi neviděl všechny... z toho, co viděl, se mu myslím líbí O babě hladové a Holka na zabití.“

Dlouhá léta také působila v Divadle na Vinohradech. Po svatbě s prezidentem však prkna tohoto divadla opustila. Začala se věnovat povinnostem manželky prezidenta a založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

S manželem Václavem HavlemZnovu se měla na scéně Vinohradského divadla objevit na začátku roku 2001 v roli Marie Stuartovny ve hře Ať žije královna. Krátce před začátkem zkoušek ze smlouvy ale sešlo.

Nakonec se na vinohradské jeviště vrátila po devíti letech v inscenaci amerického dramatika Israela Horovitze Chvíle pravdy.

Z prvního manželství s hercem Radvítem Novákem, za kterého se provdala v roce 1976 a byli spolu pět let, má sedmadvacetiletou dceru Ninu.

Paní Dagmar, vypadáte úžasně! Gratulujeme!

Reklama