Září je navíc spojeno s nástupem dětí do školky a školy a v těchto dětských kolektivech, stejně jako třeba v tak populárních open space kancelářích, dochází často k rychlému šíření kapénkových infekcí a děti jsou neustále doma nemocné.

Otázka tedy zní: dá se tomu nějak zabránit?

Odpověď je jednoduchá: dá, užijeme-li vhodnou prevenci. Pro to, aby bylo naše tělo odolné vůči bacilům, je třeba, aby správně fungoval náš imunitní systém.

Jak můžeme podpořit imunitní systém dětí?

  • Dostatek spánku v dobře větraném a nepřetopeném pokoji.
  • Pravidelný pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu (chodit ven za každého počasí - není špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení).
  • Pestrá, domácí strava - zvýšený přísun vit. C v přírodní formě (šťáva z rakytníku a aronie, křížaly, šípkový čaj, čerstvé sezónní ovoce a zelenina).
  • Zdravé mezilidské vztahy (vytváření pohodové rodinné atmosféry, kamarádské vztahy).

V době, kdy už kolem nás řádí chřipka a další nemoci a ve školce smrká každé druhé dítě, bývá i na prevenci již pozdě. Účinným řešením proto je, sáhnout po přípravcích, které naši imunitu nastartují okamžitě.

Můžete vyzkoušet lék Engystol, který ve formě tablet stimuluje imunitní systém, zmírňuje příznaky virových infekcí a byla prokázána jeho účinnost a snášenlivost. Mohou jej užívat děti již od 1. dne věku, dospívající a dospělí.

Například před nástupem do školky dětem tablety pomohou posílit imunitní systém, takže nebudou tolik náchylné k infekcím dýchacích cest. Děti nechají rozpustit v ústech dle věku 1 tabletu 1-2x denně, při akutních obtížích častěji, což naleznete v příbalovém letáku. K dostání je v lékárnách bez receptu.

Homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu použití. Před použitím si přečtěte příbalový leták. K dostání v lékárnách bez receptu.

Více na ENGYSTOL.CZ

Reklama