Další čtenářkou, která se dnes rozhodla přispět k tématu dne, je PBD. Píše, že je dárkyní a že mají dárcovství krve vlastně jako rodinnou tradici...

Hrůzu z jehel nemá čtenářka PBD, a tak jí dárcovství krve nedělá nejmenší problémy...


Zdravím Vás, já krev daruji od dosažení plnoletosti.Studovala jsem socialně právní školu.A když k nám na školu došly materialy „Daruj krev,daruješ život“- tak nebylo o čem přemýšlet - Už jako malá sem si hrávala s taťkovýma odznačkama „kapka krve“,takže rozhodovaní nebylo vůbec težké. Spíš vlastně žádné - Prostě sem do toho šla, Nemám hrůzu z jehel a jsem zdravá - takže daruji krev cca 2-3 za rok dodnes. Ale přiznávám,že pauza byla..Takže jsem dárce cca 8 let.
Daruju proto,že můžu někomu pomoct, a nebo i zachránit život.. ale lhala bych, kdybych tvrdila, že výhody, plynoucí s dárcovství, jsou mi proti srsti.. Asi 5 let jsem i dárcem kostní dřeně,zatím jsem jen jméno na papíře-nikdo mé „služby“ nepotřeboval.Ale to se může kdykoliv změnit.
Každý se jednou můžem dostat do situace, kdy může být darovaná kostní dřeň nebo krev rozdíl mezi životem a smrtí..A co je víc,než darovat život? Víc než darovat naději?

PBD

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama