Asi mě většina z vás odsoudí, ale možná se najde někdo s podobnou zkušeností, kdo mi možná poradí, co dělat. Protože sama nejsem schopná dospět k nějakému zásadnímu rozhodnutí a mám pocit, že mi lidově řečeno trošku ujíždí vlak. Už totiž téměř devět let chodím s mužem, který je ženatý.

Seznámili jsme se úplně banálně – prostě jsem nastoupila do nové práce a po pár měsících vzájemného oťukávání naše sympatie naplno propukly po jedné podnikové oslavě. Bylo mi tehdy jedenadvacet a zpočátku jsem to celé nebrala příliš vážně. Ale Dan se mi líbil čím dál víc.

Po čase na mě začal naléhat, ať se rozejdu se svým tehdejším přítelem. Nechápala jsem proč. Dan byl ženatý, jedno malé dítě a druhé na cestě. Tvrdil, že jeho žena už o jakékoli sexuální hrátky s ním nemá zájem, že by se rozešli už dávno, nebýt toho, že znovu otěhotněla. Tehdy jsem mu věřila, znělo to celkem věrohodně. Jenže i když jsem opustila svého přítele, on od manželky samozřejmě neodešel. Občas jsme spolu trávili víkend, sem tam příjemný večer a dokonce jsme vyrazili párkrát na dovolenou do zahraničí.

A tak uběhlo několik let. Několikrát jsem se s ním pokusila rozejít, ale pokaždé mě dokázal znovu přesvědčit k návratu. Loni na Vánoce jsem měla obrovskou krizi – představa dalších svátků, které prosedím sama před televizí a rozsvíceným stromečkem – mě dohnala k absolutnímu zoufalství. Příliš mi nepomohly ani jeho SMS, beztak je smolil někde zamčený na záchodě, aby ho nenachytala manželka.

Přiznávám, že mám slabost pro starší muže, kluci v mém věku mi vždycky přišli jako děti, a tak pro mě Dan má stále obrovské kouzlo. Ale letos na podzim jsem se rozhodla odjet na tříměsíční služební cestu do Francie, cíl byl jediný – ukončit tuhle známost a zkusit začít znovu. První měsíc utekl v pohodě, ani se mi po něm příliš nestýskalo. Jenže asi v polovině pobytu přijel na pár dní Dan za mnou. V cizině jsme se nemuseli schovávat, a tak jsme si užívali jako už dlouho ne.

Z toho jsem pak žila po zbytek mé pracovní cesty. Vím, že náš vztah nemá perspektivu a všechno je vlastně špatně, ale nevím, jak to řešit. Od Nového roku jsem si našla jinou práci, kde ho nebudu vídat každý den, jenže si nejsem jistá, nakolik mi odhodlání vydrží…

                                                                                                                       Naďa  

 
Reklama