Všiváci je název nového českého filmu v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Ondřejem Vetchým, kteří si zahráli bratry. K tomu jim zdatně sekunduje jejich filmová matka Iva Janžurová. Snímek měl přijít do kin právě v těchto dnech, ovšem kvůli dodělávce hudby je jeho premiéra odložena. Přijměte alespoň malé pozvání.

Všiváci vyprávějí o vztahu dvou bratrů Rohanů, jejichž cesty se v mládí rozdělily do zcela opačných stran. Až teprve v jejich zralém věku se k sobě přiblíží a splynou.
Hlavní herečtí představitelé Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer jsou herecky i typově zcela odlišní, přesto jim ve filmu uvěříte, že jsou bratři.

bratriiii

smutné chvilky smiřují... na snímku Ricky a Miki / Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer

Pokud vás neoslní nerudně charismatický Jiří Langmajer v bílém plášti, pak vás jistě oslní vypracovaná postava Ondřeje Vetchého, veterána z Afghánistánu.
Kromě nich hraje ve filmu řada známých a populárních herců, kterým vévodí mistrovství Ivy Janžurové v roli chápavé matky.

ivaaaaa

Iva Janžuroví v roli matky / propagační plakát

Děj filmu

Miki (Jiří Langmajer) hraje špičkového neurochirurga, který se utápí v bludném kruhu operací, alkoholu, milostných avantýr a nevěr. Jeho horkokrevný bratr Ricky (Ondřej Vetchý) se vrátil z české mise v Afghánistánu a na plné čáře prohrává svůj boj s dluhy i s návratem k normálnímu životu. Navíc pečuje o své dvě dcery, o malou Maty a dospívající Rózu (Tereza Voříšková). S výchovou mu pomáhá jeho matka (Iva Janžurová).

Zajímavosti filmu

  • V časovém posunu hraje maminku obou bratrů dcera Ivy Janžurové Sabina Remundová.
  • Vojenské scény se kvůli maximální autentičnosti natáčely přímo v Afghánistánu, v provincii Lógar na základně Shank u české vojenské mise, kde štáb strávil plné dva týdny.

„Život tady je velmi intenzivní. Dostali jsme v kondenzované formě velikou masáž,“ shrnuje zážitky Ondřej Vetchý. A představuje svou postavu: „Ten člověk tady odváděl skvěle svou práci, měl zde své nejlepší přátele. Nuceně se vrací do civilu, protože se musí starat o dvě děti. Není na to zdaleka tak dobře vybavený a připravený, jako byl na svoji práci vojáka. Musí se vyrovnat i s tím, že věci v jeho životě už nejsou direktivní, naráží na předsudky většinové společnosti a stává se z něj loser.“

ondraaf

Ondřej Vetchý... a svítání v Afghánistánu

S osudy bratrů se prolínají příběhy dalších postav: Mikiho kolegy a jeho ženy, Richardova spolubojovníka z Afghánistánu Oldy (Ondřej Malý) a dvou kamarádů Vency a Emana (Jiří Mádl, Kryštof Hádek).

Filmová fotogalerie / Klikni

Film je akční, napínavý, má smysl, děj i logický příběh. A samozřejmě skvělé herecké obsazení.
O jeho aktuální premiéře vás budeme informovat, určitě si ho nenechte ujít.  

Všiváci (2013)

ONDRA

Scénář a režie : Roman Kašparovský
Kamera: Vladimír Smutný
Herecké obsazení:Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Iva Janžurová, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Ondřej Malý, Marek Taclík, Andrea Kerestešová, Aneta Krejčíková, Nikol Moravcová, Sabina Remundová ad.

 

Reklama