Zatímco pro nás je první leden významným dnem souvisejícím se začátkem vstupu do nového roku, podle čínského letopočtu je oproti tomu významným dnem poslední den v lednu, kdy dochází k přechodu roku vodního Hada do roku dřevěného Koně.

Podle čínského letopočtu startuje rok dřevěného Koně 31. ledna 2014 a bude trvat až do 18. února 2015.

My vás však s jeho průběhem seznámíme už nyní, ať se můžete na vstup náležitě připravit a poté doslova tryskem vyrazit, protože to má být rok plný nových cest, poznávání, večírků a společenských akcí.

horse

Vládnoucím prvkem rokem dřevěného Koně bude oheň a vzduch.
A víte, co tyto dvě kombinace dokážou způsobit. Rozdmýchejte oheň, hoří ještě víc. Ale Kůň, byť dřevěný, neuhoří. Naopak.

Rok dřevěného Koně se bude hodit báječně pro cestování. Takže pokud už dlouho odkládáte cestu někam – tento rok je pro ni nejpříhodnější! Ale pozor, nejdříve až po 31. lednu!

Rok dřeveného Koně také slibuje spoustu společenských akcí. Jenže pokud chcete cestovat, měly byste si určit priority a správně zvolit.
Buď rozhážete peníze na večírcích, nebo ušetříte na cesty. Nelze obojí. (Pokud tedy nejde o akce firemní a reklamní, kde se všichni nahrnou k plným stolům jako supi. Je to přece zadarmo…)
A to je chyba. To by lidé dělat neměli. Kůň je totiž nejen velmi bujným stvořením, ale také oplývá smyslem pro disciplínu ruku v ruce jdoucí se ctí a pozitivním smýšlením.
Nebuďte tedy hamouni a choďte jen na takové akce, kde se nebudete cítit jako vyžírky.

Anebo seďte raději doma u televizorů či u svých monitorů. Jenže pozor, i tady musíte být velmi obezřetné, neboť v roce dřevěného Koně hrozí kolaps sociálních sítí.
Není se čemu divit. Dřevěný Kůň není zastáncem nových technologií. Není to kůň pod kapotou našich automobilů.
Na ty ale zase dávejte pozor při těch svých cestách.

A abychom to ještě více zamotali, měla byste také vědět, že v roce dřevěného Koně se budou velmi razantně měnit vztahy na mnoha pracovištích.
Tak pokud jste zaměstnané, přejeme vám, ať svou pozici uhájíte a ustojíte nadcházející změny.

Závěrečné shrnutí

Shrneme-li to, čínský rok dřevěného Koně nebude navzdory mnoha výstrahám zas tak špatný, poněvadž více než kdy jindy v něm bude platit ono známé, že osud máme ve svých rukou. A pokud ho řídí i někdo jiný, tak v roce 2014 na něj moc nespoléhejte, protože bude mít jiné starosti.

Použitý zdroj: www.horoskop.cz

Reklama