Když se řekne jméno Jan Kraus, okamžitě se mi vybaví přidrzlý Miky z filmu Dívka na koštěti, který se natáčel v roce 1972, kdy bylo Krausovi devatenáct let.

Jako by se nic nezměnilo ani dnes, o více než třicet let později. Vždy, když začíná v televizi nový díl talk show Uvolněte se, prosím, stává se Kraus svým slovním popichováním hostů znovu přidrzlým klukem.


Pozvání je nutné si rozmyslet

Jan Kraus má nezaměnitelný humor. Umí si udělat legraci sám ze sebe, ať se to týká čehokoli a rozesměje publikum, aniž by musel cokoli říct. V rozhovorech s různými osobnostmi reaguje vtipně a trefně. Vypadá to, že jeho odpovědi jsou spontánní, ale jsou velmi chytré a je za nimi vidět Krausova velká příprava.

 

Mám ráda tento chytrý humor, kterého se většina hostů bojí. Vědí totiž, že jestli z nich někdo může udělat před národem blbce, tak je to právě Jan Kraus v talk show Uvolněte se, prosím. Několik osobností české scény již prohlásilo, že přijmout pozvání je nutné si pořádně předem rozmyslet. Ale ani tak asi nemají vyhráno…


Sarkasmus v jeho otázkách rozhodně nechybí
Publikace Uvolněte se, prosím z nakladatelství XYZ, která vznikla na základě vybraných televizních rozhovorů, dává dohromady osobnosti z různých sfér - herce, zpěváky, politïky. moderátory či modelky. Při čtení knihy se mi vybavoval sarkasmus v Krausových otázkách i jeho podezřívavý kukuč.

Kniha rozhovorů asi nepřijde tolik zajímavá člověku, který Jana Krause nezná. Čtenář také musí mít alespoň základní povědomí o situaci v Čechách, aby pochopil důvody některých dotazů. Otázky jsou krátké a stručné, nejde o knihu plnou filozofických zamýšlení, ale o čtení, které příjemně plyne. 


A koho že si to vzal na paškál?

Všechny fotografie aktérů Krausovy talk show se sice objeví uprostřed knihy, ale myslím, že mnohem příjemnější a pro člověka zapamatovatelnější by bylo mít podobiznu dotazovaného vždy na začátku každého rozhovoru. Jde o přesný přepis rozhovorů, a proto je nutné zvyknout si na gramaticky nesprávné koncovky.

Chcete-li si připomenout rozhovor Jana Krause například s Pavlem Dostálem, Annou Geislerovou, Josefem Vojtkem, Pavlem Landovským či Štěpánem Marešem a připomenout si aktuální situaci v Česku v období listopad 2004 ař duben 2005, doporučuji knihu Uvolněte se, prosím...

Já mám sice Jana Krause raději naživo, ale stačí se jen podívat na titulní stranu knihy...

Chcete se na podívat i vy?

 

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!


Soutěžní otázku najdete ZDE.

Ze správných odpovědí bude vylosováno pět výherců, kteří obdrží knihu Uvolněte se, prosím... od Nakladatelství XYZ.

  

Reklama