V tomto roce vydalo nakladatelství XYZ již druhé pokračování televizního pořadu Uvolněte se, prosím v knižní podobě.

Moderátor Jan Kraus na stránkách Uvolněte se, podruhé... tentokrát představuje mnohem více hostů, než tomu bylo v prvním díle. O sto stránek víc dává dohromady lidi, kteří by se ve skutečnosti nejspíš nikdy neměli šanci setkat. Tady je však spojují rozhovory se sebeironickým a občas velmi neúprosným Krausem.

Ať již jde o politiky, herečky nebo muzikanty, Kraus si před nikým nebere servítky. Je však znát jeho větší drzost, pokud se jedná o hosty, se kterými se zná osobně. Michal Kocáb se tak musí bránit jeho narážkám na politickou angažovanost a snaživost v minulých letech. Táně Fišerové zase nezbyde nic jiného, než s vtipem reagovat na Krausovo zlehčování jejích připomínek k zákonům.

Ve chvíli, kdy jde o hosty z řad mladých hereček nebo modelek, stává se Kraus tak trochu svůdníkem, který rád ženy trápí otázkami na tělo. Nikdy se nezapomene alespoň jednou dotknout tématu sexu. Také se často sebestředně ptá, jaký mají názor na něj. Ve chvíli, kdy je dostane do rozpaků, nebojí si vzít ještě na pomoc odpovědi syna Davida Krause, který v pořadu obstarává hudební doprovod.

K politikům přistupuje s mnohem větší razancí a nejlépe mu je, když se mu podaří dostat do úzkých právě je. Na ledový klid poslanců reaguje svým ledovým klidem a dříve nebo později se mu je alespoň částečně podaří zlomit. K obyčejným lidem, kteří prožili neobyčejné příběhy, se naopak snaží chovat mile a stává se tak najednou hodným pánem z televize. Ale i přesto mu to někdy nedá a uvolní tak smíchem nejen hosty, ale i diváka, potažmo čtenáře.
....................................................................................

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!

Odpovězte správně na otázku a zúčastněte se slosování o 5 knih Uvolněte se, podruhé... z nakladatelství XYZ.

soutěžní otázka: ,,Kdy Česká televize začala vysílat talk show Uvolněte se, prosím?"

a) r. 2003
b) r. 2004
c) r. 2005

Své odpovědi vkládejte ZDE.

Soutěž trvá do čtvrtka 3. srpna.

Reklama