Známe to asi všechny. Chtěly bychom odpoledne přijít domů a jen v klidu relaxovat, ale ze všech stran se na nás vrší další povinnosti. Konečně jsme zahnaly děti do postele a máme chvilku pro sebe, ale co teď? Koukat na televizi, číst knihu nebo si jít také rovnou lehnout?

6332c61bec0edobrazek.png

Zkusme tedy udělat něco pro naše zdraví. Něco, co nám bude příjemné, krásně nás to zklidní a navíc bude blahodárně působit na naši pokožku a klouby. Přírodní rašelinové a bylino rašelinové koupele značky Blaneopeat, obsahují blahodárné látky, které pozitivně působí na pokožku těla, zvláště vhodné jsou pro problematickou pleť s ekzémy nebo lupenkou, na pohybový aparát a na celkové zklidnění organismu.

Rašelina je po staletí využívána v lidovém léčitelství a její hojivé a prohřívací účinky se hojně využívají ve slatinném lázeňství. Navíc má rašelina i desinfekční účinky, které se využívají například při problémech s mykózami nebo urologickými problémy.

Rašelinové a bylino rašelinové koupele Balneopeat můžeme používat dvojím způsobem.

6332c6b616747obrazek.png

Pokud máme vanu, aplikujeme jednu lahvičku (někdy stačí i polovinu lahvičky) do teplé vody a na patnáct minut si do ní lehneme a užijeme si trochu soukromé relaxace. Samotná teplá voda je uklidňující, ale pokud si do ní přidáme ještě rašelinovou koupel třeba s vůní jasmínu a frézie nebo s vůní cedru a santalového dřeva, určitě stres z celého dne ustoupí a v klidu si utřídíme své myšlenky. Po koupeli vodu s rašelinovou koupelí vypustíme. Nemusíme se bát, že by nám ucpala odpady, protože se jedná o extrakt z rašeliny, nikoliv pevnou hmotu, jako známe třeba z Třeboně.

Druhým způsobem je aplikovat rašelinovou koupel lokálně na postižené místo. Třeba si můžeme do lavoru dát teplou vodu a do ní nalít trochu tekutiny z lahvičky a máčet si tak nohy nebo předloktí u televize. Také se dá nalít trochu extraktu na vatový tampón a postižené místo si potírat.
Každý z nás by se měl aspoň někdy zastavit a udělat si chvilku jen sám pro sebe a s rašelinovými koupelemi značky Balneopeat to půjde samo.

Petra Máslová Dvořáková

www.balneopeat.cz

6332c5f47d72aobrazek.png

Reklama