Zkusila si jízdu ve formuli, ale lyže za ni nevymění.

strachovaLyžařská královna a olympionička Šárka Strachová (Záhrobská) si spolu s dalšími Milka Ski Stars vyzkoušela v Bludenci jízdu ve formuli. A podle zářivých úsměvů jí to pořádně nadchlo.

Ovšem na otázku, zda by nechtěla změnit profesi a sbírat medaile i v jiném sportu jen pobaveně kroutila hlavou.

Na jednom z největších rodinných festivalů Evropy, který již 30. rokem pořádá v rakouském Bludenci čokoláda Milka, se sešly hvězdy lyžařského nebe. Ze stáje Milka Ski Girls zavítaly kromě Šárky Strachové, která momentálně pilně trénuje na další sezónu a hlavně olympiádu v Soči, také kolegyně Michaela Kirchgasser, dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa Marie Höfl-Riesch, Tina Maze a další úspěšné lyžařky. Na své si přišli jejich fanoušci, kteří špičkové sportovce doslova obléhali s prosbami o autogram, ti odvážnější se se svými idoly mohli i vyfotografovat. Bohatý program byl připraven samozřejmě pro děti – při různých hrách a soutěžích se mohly inspirovat nadšením a odvahou mladých sportovkyň. Jedinečnou atmosféru pak dokreslovala také živá hudba. Začátek prázdnin na oslavách čokolády Milka spolu se sportovkyněmi oslavilo přes 33 tisíc velkých i malých fanoušků.

Zeptali jsme se Šárky, jak se chystá užívat si prázdniny? „Trénink, trénink, trénink.  Nyní se chystám na dva měsíce do Argentiny, kde se dá lyžovat právě i v době našeho léta. Takže odpočinkový den v Bludenci pro mě byl vítaným zpestřením. Navíc fanoušci mě ujišťovali, že mi budou držet palce i v nadcházející sezóně, tak udělám vše, abych je nezklamala.“ A jak Šárka dobíjí baterky? „Absolutní drogou jsou mí přátelé, čokoláda Milka Toffee Wholenut nebo novinka Crispello,“ odpovídá s úsměvem na rtech Šárka.

strachova1

 

Reklama