Pojďte si udělat malý stylový test. Představte si, že vám někdo dá šátek a vy si ho máte uvázat podle svého gusta. Provléknete si ho jako šálu, uděláte na něm mašli nebo ho necháte jen tak ležérně vlát? Své hodnocení jsem nevyčetla z žádné příručky pro psychology amatéry, je čistě výsledkem mého pozorování. Posuďte samy, jestli sedí nebo ne. 


Takto nosí šátek elegantní Francouzky. Šátkům nechávají svobodu, ať si ležérně vlají. Když si takový šátek vezmete do saka, vypadá to moc hezky, prodlouží vám to krk a ještě ušetříte za halenku. :-)
Rada: Ve velkém větru si šátek raději sepněte pěknou sponou. Takto uvázaný šátek (nebo spíš šálku) vídáme často u mladých dívek a žen. Žijí si ve svém světě, jsou to většinou introvertky. Působí uzavřeně, jako by něco skrývaly. Nebo že by se bály, aby jim netáhlo na krk? Jsou to ženy, pro které je šátek více praktickým než módním doplňkem.
Rada: Pokud máte krátký krk a velké poprsí, snažte se vybírat šátky z jemného a splývavého materiálu.Jestli nosíte šátek tímto způsobem, jste optimistka. Uvolněná, bezstarostná, máte ráda ležérní styl. S ničím si moc hlavu nelámete a berete život s humorem a nic vás nerozhází. Když vám šátek náhodou upadne, s grácií sobě vlastní ho zvednete, otřepete z prachu a kráčíte dál.
Rada: Žádnou nepotřebujete, se vším si hravě poradíte sama.Takto uvázaný šáteček nosí puntičkářka. To není myšleno negativně. Tyto ženy jsou precizní, mají smysl pro detail a vytříbený vkus. Šátek plní funkci spíše dekorativní a často supluje náhrdelník. Hodí se k dlouhým krkům.
Rada: Až vás omrzí na krku, uvažte si ho na zápěstí místo náramku.Šátek na mašli si uváže jedině romantička. Tento způsob byl velmi oblíbený ve třicátých letech. Mašle a šátky uvázané na mašli dokázaly náramně osvěžit okoukanou halenku.
Rada: Pokud máte velká ňadra, zkoukněte se i z profilu, abyste nevypadala jako holub bublák. :-) 

Tak co tomu říkáte?
Nosíte šátek na některý z vyobrazených způsobů?
Trefila jsem se?
Nebo byste mé „bádání“ obohatila o další postřehy?


Reklama