Čtenářka Casspy nám poslala dobrých zpráv několik. Do upoutávky se všechny nevejdou, ale nejvíc mne zaujala ta z titulku.

Zdravím a zároveň chválím redakci za opravdu výborné téma,
dobrých zpráv nekoluje moc, bohužel... Nicméně, na druhou stranu, alespoň si těch dobrých zpráv vážíme více, jak kdy jindy. Jelikož za dobré zprávy považuji i maličkosti má poslední dobrá zpráva, přišla od Vás:o) Toto téma.. Takže, palec nahoru:o)

Nicméně z pohledu jiného, má poslední šťastná chvilka byla zpráva, že můj synovec je zdravý, tedy je na tom líp. Klučina má 6let. Minulý týden ho odvezli do nemocnice s náběhem na encefalitidu nebo spálu. Po vyšetření zjistili, že se jedná o angínu s raritou praskání cév. Cévky mu praskaly na nohou, rukou, v obličeji. Možnost prasknutí cévky uvnitř tělíčka, v mozku a kdekoli jinde byla reálná. Všechny nás to vyděsilo. Klučina je sice pěkný rošťák a neposeda, ale když se na Vás zakoukají ty malý hnědý očka se psím výrazem, člověk by mu snesl modré z nebe... Několik dní ležel v nemocnici, hadičky měl zapíchané v rukou v případě, kdyby se něco stalo. Chudák malý, chtěl běhat, nemohl, chtěl si hrát, nemohl. Naštěstí jsme ho zásobili pastelkami, omalovánky, autíčky, takže o zábavu byť chabou měl postaráno. Každý den, když jsme odcházeli, svraštilo se mu obočí a šlo na něm vidět, že se drží, aby se nerozplakal. Nikdy to nevydržel.
Jelikož dnes se jedná o dobré zprávy, i tento příběh končí „happyendem“. Klučina je sice na antibiotikách, stále nesmí moc lítat a musí se hlídat, nicméně je doma, je v pořádku. A to byla pro mě ta nejlepší zpráva za poslední dny.

Další dobrá zpráva, která mne potkala, byla ta (jen ve zkratce), že se nám vloupali do chatky na zahradě, ale nic „bolestivého“ nám neukradli:o)

A v neposlední řadě se podělím o dobré zprávy našeho města Neratovice.
- Naši jachtaři. Středoevropský pohár jachtařů putoval do „ Nera“.  Dále v mistrovství ČR obsadili posty od stříbra až k pátému místu.
- v pondělí byl zprovozněn babybox.
- od 10.října bude zahájen předprodej vstupenek na Filmový ples ( z toho mám radost, protože lístky jsou hned pryč).
- v pátek 9. září byly uloženy poslední dva „ Kameny zmizelých“ na počest obětí holocaustu z našeho města. 
- dík také patří našim policistům, který několikrát zasahovali a pomohli.
- další poděkování patří i měsíčníku Listy města Neratovice, bez nich by jsme nic nevěděli.
- dlouho vytoužené zrušení laviček před zahrádkami. Konečně… procházet mezi naprosto opilými a sprostými bezdomovci není příjemné.

A poslední má dobrá zpráva zní:
Dneska se mi podařil uvařit opravdu výborný oběd a zatím nikdo lékaře nevyhledává:o)

Mějte krásný den, plný dobrých zpráv a nejen dnes:o)

Casspy
Text nebyl redakčně upraven


Díky Casspy za vaši obsáhlou zprávu. To o těch jachtařích jsem nevěděl a jsem značně potěšen. A ty lavičky jsou také zajímavé.  A vašemu synovci z duše gratuluji a držím pěsti. Jako dítě jsem pobyl několik měsíců po nemocnicích, a tak vím, jaké to je!

A co vy ostatní…

Máte také nějakou dobrou zprávu?

  • O stavu světa?
  • O dobrém skutku?
  • O vzácném člověku?
  • O úžasné akci?
  • O píli a snaze?
  • O statečném činu?

Napište nám ji na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

A pod dobrou zprávu napište, komu mám poslat 1 000,- v případě, že váš příspěvek kolem 16. hodiny ocením jako pro mne nejzajímavější.  Komu mám sdělit dobrou zprávu…

Reklama