Přední výrobce vlasové kosmetiky, česká firma Lybar a. s., uvádí v těchto dnech na trh novou stylingovou dvojici Lybar COLOR TREND.  Nové receptury laku a tužidla COLOR TREND kombinují silně tužicí efekt moderních polymerů pro dlouhodobou a pružnou fixaci tvaru účesu s účinky vitamínového komplexu pro perfektní kondici vlasů a s aktivními UV filtry pro ochranu barvy vlasů. Pěnové tužidlo Lybar COLOR TREND obsahuje navíc i účinný výtažek z mořských řas, který zvyšuje pevnost, elasticitu a lesk vlasů. 

 

Dávky UV záření v zemské atmosféře stoupají, a tak se jedním ze symbolů moderní doby staly mimo jiné také UV filtry. Chrání povrch materiálů před poškozením, které způsobují právě vysoké dávky UV záření. Vysoké dávky UV záření spolu s prachem a agresivními látkami, které jsou v ovzduší díky průmyslovému znečištění běžně přítomny, dokážou řádně poničit nejenom věci, ale také naši pokožku a vlasy.

 

Zdravý lidský vlas má na povrchu přirozený ochranný mikrofilm, který jej chrání před vysoušením, ztrátou elasticity, barvy a lesku. Jenže tento ochranný mikrofilm je trvale narušován i běžnou péčí o vlasy, častým mytím, tvarováním vlasů teplem, ale především chemickými procedurami, jako je trvalá nebo barvení vlasů. Ty totiž, aby vůbec fungovaly, musí nejprve narušit strukturu vlasu, a pak jej zase uzavřít. Narušená struktura vlasu však hůře odolává negativním vlivům okolí, barva bledne, ztrácí se hloubka odstínu, vlas je bez lesku, vysychá, snadno se láme a hůře se upravuje do účesu.

 

Barvení vlasů je jedním z fenoménů naší doby. Výzkumy uvádí, že více než 50 % žen, které používají stylingové přípravky, má barvené vlasy. Ochrana barvy vlasů, jejich lesku, hloubky odstínu je pro ně proto základním kritériem pro výběr vlasové kosmetiky. Právě stylingové přípravky, laky a tužidla jsou přitom pro ochranu barvených vlasů ideální. V jediném kroku vytvoří na vlasech tenký film, který obsahuje nejen polymery pro tvarování či fixaci účesu, ale i další účinné látky, které uzavírají svrchní vrstvu vlasu a zacelí případná poškození, a samozřejmě také UV filtry. Ty pak účinně chrání vlasy před UV zářením, a tím i před blednutím barvy, před změnou odstínu, ztrátou lesku a elasticity. 

 

Nový styling Lybar COLOR TREND najdete v obchodech od února 2007, lak v provedení 250 ml, pěnové tužidlo v provedení 200 ml. Nový design s metalickými odstíny měděné barvy podtrhuje určení stylingu pro barvené vlasy. Cena obou novinek Lybaru bude kolem 65 Kč.

Reklama