Foto: Shutterstock

Minimálně posledních pět let vzrůstá používání macramé coby interiérové dekorace. V módě i v interiérovém designu už nějakou dobu vládnou 70. léta. Vzestup bohémského elegantního interiéru plného macramé je zčásti způsoben vlivnými instagramery, kteří z něj udělali své poznávací znamení. A proč také ne. Macramé je svěží, elegantní, relativně cenově dostupné, fotogenické a můžete jeho pořízením podporovat řemeslníky po celém světě.

Foto: Shutterstock

Pokud máte zájem začlenit macramé do svého domácího dekoru, můžete si zvolit dvě cesty. Hodně nebo trochu. Od zavěšení jednoho macramé na větvi na zeď můžete pokračovat až ke koberci, přehozu, závěsnému držáku na květiny nebo třeba závěsu do dveří.

Čtěte takéPostup: Jednoduché macramé pro začátečníky

Foto: Macrame´ slovakia

Tradiční závěsná macramé na zeď jsou obvykle tkána pomocí přírodních vláken v neutrálních barvách. Mohou mít různé styly uzlů, jejichž výsledkem jsou různé vzory a tvary. Kromě klasiky však můžete sáhnout i po barevných kouscích, macramé s korálky, kovovými detaily nebo střapci.

Foto: Shutterstock

Dokonalým párem, který dodá vašemu bytu jedinečný nádech, jsou zelené rostliny a macramé. Do závěsných držáků nemusíme dávat jen převislé rostliny. Možností je mnoho. Macramé navíc můžeme využít i na květiny postavené na zemi nebo na stole. Obaly na květináče bez závěsných šňůr také nadělají mnoho parády. Přidání atmosféry 70. let do vašeho příbytku už nemůže být jednodušší.

Foto: Shutterstock

Závěsy na zeď, do dveří nebo do oken mají také své kouzlo. Velký kus macramé dokáže divy. Texturní povaha uzlů v macramé je dokonalým doplňkem jakéhokoliv obytného prostoru. Macramé v bytě dokáže vytvořit perfektní a příjemnou atmosféru a dodat hřejivý pocit. Ručně vyráběné závěsy dodají interiéru texturu a bohémský nádech, ať je umístíte kamkoliv. Jde o skvělý způsob, jak oživit tvrdé linie a rovné povrchy.

Foto: Macrame´ slovakia

Pokud chcete do svého luxusního domácího dekoru jen dotek boho šik, existují možnosti macramé, které jej přinesou v nečekané podobě. Macramé není jen o obložení stěn nebo ozvláštnění květináčů s rostlinami. Může mít podobu koberců, polštářů, přehozů, stínidel lampy nebo dokonce držáku na noviny. Jediným omezením je v tomto směru představivost.


 

Reklama