Ach jo. Jsou místa, kam prostě nesmím strčit nos – a když už, tak jen se seznamem a s přesně odměřenou sumou. A bez kreditky, samozřejmě.

Jedno takové nebezpečné území je Bontonland. Mám slabost pro krásná nová cédéčka s obrázkem na lícové straně a tlustým barevným bookletem. Jasně, já vím, že bych to mohla mít všechno (nebo skoro všechno) zadarmo, taky doma nějaké „pálenky“ máme, ale… prostě to není ono. Strávím tam dvě hodiny, prolezu všechna oddělení, a pak koupím nějaké soundtracky pro holky, Sherlocka Holmese pro manžela (při dlouhých cestách autem hrozně rád poslouchá dramatizace knížek a divadelní hry), pro sebe irskou hudbu nebo klasiku. A s těžkým srdcem tam nechám hromadu dalších.

 

Zkouškou sebeovládání byl pro mě celý loňský rok, kdy frčely dlouhé „cikánské“ sukně s volány a výšivkami. Ať člověk vlezl do jakéhokoliv obchodu, na několik takových povedených kousků tam vždycky narazil. Dlouhé zvonové sukně se mi líbí a sluší mi… U každé další jsem si hned začala představovat, jak moc by mi sekla, a pak se násilím vracela do reality (uklidni se, máš doma ve skříni už tři hodně podobné!).

 

A tak bych mohla pokračovat dál a dál. Jídlo ani pití mě moc nebere, neutrácím za kvalitní vína ani vybrané lahůdky a nóbl restaurace na mě moc nevydělají. Zato jsem ochotná bez mrknutí oka vysolit velkou částku za lístky na koncert nebo třeba za hodiny salsy. To je ostatně i náš „rodinný trend“ – nepočítáme-li nutné výdaje jako je inkaso nebo potraviny, asi nejvíc vydáme za zážitky a za vzdělání. Kursy a kroužky, divadla a koncerty, internet, akce a cestování, na tom se nikdy nešetřilo. Když pak naše dcery začaly „společensky žít“ a blíže se seznamovat s domácnostmi svých kamarádek a partnerů, nosily odtud udivené zvěsti o tom, „Jak to mají jinde“.  Třeba u Honzy - tam prý je vždycky lednice narvaná k prasknutí (což se o té naší zdaleka říct nedá), ale vůbec nemají doma počítač a už deset let nebyli o víkendu jinde než na chalupě. Inu, to jsou ty priority…

 

A jak to chodí u vás, milé ženy-in?

 

Za co utrácíte nejvíc?
Za dobré jídlo, knížky, hezké věci do bytu, „hadry“?

Za kosmetičku a kadeřnici? Za dovolenou?

Na čem jste ochotná ušetřit a na čem nikdy?

Čemu nedokážete odolat, i když to je třeba nerozum?

A jaké jsou vaše rodinné priority?

Napište nám o tom na zena-in.cz a odměna vás nemine!