Chtěl ji požádat o ruku a vybral si k tomu to nejromantičtější místo, které ho napadlo. Bohužel to ale bylo na větrném mořském pobřeží v Oregonu. Než milovaná žena měla čas říci ano", přišla vlna a spláchla ji do moře.

Scott Napper vzal svou vyvolenou, Filipínku Leafil Alforque, na Skálu návrhů, jak místní skalnímu útvaru poblíž pláže Neskowin říkají. Scott a Leafil spolu chodili od roku 2005, ale většinou jen na dálku, přes internet. Leafil přiletěla z Filipín tři dny před osudným výletem na pobřeží.

Jak Napper později sdělil vyšetřovatelům, když se ke Skále návrhů se svou přítelkyní vydal, byl právě odliv. Chtěl ji tam požádat o ruku a dát jí prsten, který měl v kapse. Zhruba tři metry od skály je ale najednou zastihla asi metrová vlna. Já jsem se k vlně stačil otočit, aby mě neporazila," líčí Napper okamžiky hrůzy. Když se ale otočil, aby se ujistil, že Leafil, která měřila jen 150 cm a vážila pouhých 43 kg, je v pořádku, zůstal stát v děsu. Jeho lásku smetla obrovská ustupující vlna do moře.

Byla už asi deset metrů od břehu a moře ji táhlo pryč do hlubiny," vzpomíná zděšený Scott.
Hned sundal bundu a chystal se za ní skočit, ale jeho milovaná zmizela ve vlnách. Záchranná služba dorazila na místo během několika minut. Spolu s vyděšeným Scottem usilovně malou Filipínku hledali, ale marně. Pátrání ukončili, až když se počasí ještě více zhoršilo a na místo se snesla hustá mlha. Pětadvacetiletá sestra zmizelé Nova Alforque je v šoku: Maminka pořád pláče, ve dne v noci. Chce, aby se sestra vrátila. I jestli je mrtvá. Chceme ji alespoň pohřbít."
Reklama