Markéta Škaldová, redaktorka

5c459bc24639cobrazek.pngNovoroční předsevzetí si nedávám. Nikdy je nedodržím. S koncem roku ale vždy bilancuji, říkám si, čím si život zlepšit. Letos to mělo být pravidelné cvičení jógy, která mě baví, jenže jsem se na ni „vykašlala“. Začala jsem sice dobře, musela jsem si však dát opět pauzu. Tentokrát nucenou. Spadla jsem druhý týden v lednu ze schodů a bolavá záda mi nedovolují se normálně pohybovat. Snad se to brzy vyléčí a já budu moci zase vítat slunce. Chtěla bych také omezit kouření. V minulém roce jsem přešla z klasických cigaret na Iqos, který je „zdravější“ alternativou, proč ale se svou neřestí nepracovat dále? Posledním, třetím přáním je zapracovat na způsobu myšlení. Můj problém je, že vše moc analyzuji. Vždy se doberu toho nejhoršího možného výsledku, který ve finále ani neproběhne. Uvědomuji si, jak tím ubližuji sama sobě. Je to těžké, hodně těžké, ale nevzdám to. Budu na tom dále usilovně pracovat.
5c45a8e4937d8obrazek.png

Kristina Vodičková, editorka
 
5c459ce05f664obrazek.pngMusím říct, že i letos svoje předsevzetí nepodceňuju a dokonce už jsem zvládla i pár věcí splnit. Chtěla jsem se víc zaměřit na svoje vlastní zdraví a to tělesné i duševní. Konečně jsem se donutila objednat se k lékařům, kam už chci jít roky a postupně je začínám obcházet. Dalším bodem na mém seznamu je šetření, které se mi zatím daří víc než roky předešlé. Teď už jen vytrvat a začít pořádně cvičit, to je na mém seznamu už od podzimu a zatím je to dost pomalý rozjezd.
5c45a9eb86c40obrazek.png

Žaneta Podlahová, produkce

5c459c129696aobrazek.pngNovoroční předsevzetí? Učit se anglicky, více se hýbat, cestovat a možná vycestovat? Do nového roku jsem se opravdu vrhla po hlavě a nevzala svá předsevzetí na lehkou váhu. Začala jsem opět chodit na můj oblíbený Fitbox a k tomuto vznětlivému sportu jsem si přidala klidnou jógu. A za necelý měsíc se těším na individuální výuku angličtiny, tak uvidíme, kam mě letošní rok zavede a zda mi předsevzetí vydrží.
5c45a573bd802obrazek.png

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

5c459c29b0273obrazek.pngLednová předsevzetí nejsou nic pro mě. Pokud mám pocit, že je třeba něco změnit, začnu s tím něco dělat. Spíš mám do letoška několik přání. Nebyla jsem už dlouho tak spokojená, jako jsem nyní a přála bych si, aby mi to zůstala. Neřeším zbytečnosti a nechávám věci více plynout. Do dalších měsíců si držím palce, abych všechno zvládla. Na jaře nám čáp donese další dcerku a jelikož se nechci vzdát práce, pokusím se vše nějak skloubit. Jak? To sama nevím, ale rozhodně si nechám pomoct a nebudu si ve všem hrát na hrdinku, jak je pro mě typické...

image.png

Klára Křížová, obchodní ředitelka

5c459c58706baobrazek.pngMoje novoroční plány se týkají hlavně zdraví a pohybu. Mám v plánu uběhnout běžecké závody – půlmaratony a ideálně i jarní maraton, pokud se mi na něj podaří natrénovat. Do pohybových aktivit jsem zařadila kruhový trénink, který cvičím poctivě doma a kromě pravidelného běhání také jednou týdně plavu. Koupila jsem si brýle a jak jsem to nikdy nedělala, začala jsem plavat s ponořenou hlavou a brýlemi. Zatím to všechno dodržuji, jedu v tom všem vlastně již měsíc. Pak jsem si předsevzala, že nebudu odkládat řešení některých zdravotních problémů, proto jsem minulý týden byla na operaci křečových žil, které se mi po pěti letech opět vytvořily. Musela jsem zase začít nosit kompresní punčochu, což je při sportu a při cestování dost otravné. Tak jsem se pochlapila a díky šikovnému cévnímu chirurgovi jsou již žíly pryč. Dokonce mne při zákroku ani neuspali a odešla jsem po svých. Dalším problémem je lehce vybočený palec u nohy, který také musím letos vyřešit, už jsem objednaná na konzultaci.
5c45a6760e655obrazek.png

To, co moje předsevzetí z hlediska zdraví uzavírá, je moje kouření. Na konci minulého roku jsem díky kolegyni Markétě a ještě dalším kamarádkám podlehla alternativě cigaret a to elektronickému nahřívači Iqos. Sice moje náruživost v kouření není tak intenzivní, stejně ale chuť na cigarety občas mám. Možná to znáte, uděláte si s kolegyněmi v práci kafe a pak máme chuť si k tomu dát cigaretu. Tak nyní s kolegyní Jitkou kouříme tuto moderní novinku a máme z toho dobrý pocit, že nesmrdíme a nedýcháme zplodiny z hoření, které jsou toxické. 

Lukáš Kučera, produkce
 
5c459ca365d57obrazek.pngNovoroční předsevzetí beru spíš jako takové zamyšlení sám nad sebou a nad svojí lidskou nedokonalostí. Netrápím se, když to nevyjde nebo když selžu (nebo-li mám se pořád stejně rád) a nový start může nastat kdykoli, nejenom na začátku ledna. Jedno předsevzetí ale letos mám: ukončit všechny toxické mezilidské vztahy, které mě v minulosti sevřely. Lidé okolo nás mají totiž velký vliv na naše duševní zdraví, a to s nimi ani nemusíme bydlet pod jednou střechou. Vědomě se obklopit jen těmi, kteří nám do života vnesou pozitivní energii a radost.     

Jitka Turková, marketing

5c459d4217bafobrazek.pngJá si žádná předsevzetí nedávám, ale trápila mne závislost na cigaretách. Tak s novým rokem musím říci, že jsem překonala sama sebe a již měsíc „heetuju“. Přiznám se, že jsem od půlky prosince neměla ani jednu klasickou cigaretu a to jsem kouřila cca krabičku denně. Iqos mi vyhovuje a i když kolem mne je to samý kuřák, jsem statečná a vůbec mi to nevadí.
5c45c4bd741c8obrazek.png

Hana Růžičková, marketing

5c459d31c56e2obrazek.pngNovoroční předsevzetí, tak kde bych měla začít. Žít zdravěji, více pohybu, zhubnout, být dochvilnější, přestat kouřit, více času pro rodinu… no prostě být lepší a dokonalejší. Dost často se mi stávalo, že to moje předsevzetí byly věci, které odkládám, nemám je ráda, ale chtěla bych je dát. A téměř nikdy jsem z toho nic nesplnila. Takže si již žádná předsevzetí nedávám. A naopak jsem dost často mile překvapená, že za ten rok zvládnu něco, v co bych ani nedoufala natož, abych si to předsevzala. Snažím se nestresovat tím, co nejde a raduji se z toho, co je. A teď si s  užívám krásnou zasněženou zimu.
blobid0.png
 

Čtěte také: 

Reklama