V-hlave.jpg
Zdroj foto: Walt Disney Pictures

Každá pohádka v sobě většinou nese jasné poselství, že dobro zvítězí nad zlem a že být nepoctivý se nevyplácí. Pak jsou zde ale pohádky, které v sobě například zahrnují hlubší myšlenku, odkazují na určitou kulturu, čímž se můžete naučit něco nového nebo zkrátka jen vybočují k kolejí klasických pohádek.

WALL-E

Při troše představivosti mohou dospělí brát tento animovaný film jako jeden z dílů Black Mirror. Děj filmové pohádky produkované společností Pixar a vydané společností Disney se odehrává v budoucnosti, konkrétně ve 22. století. V této době je již planeta Země zcela přesycena odpadky a život na ní není dále možný. Lidé jsou proto evakuováni na vesmírnou loď, kde kvůli své lenosti a nicnedělání propadnou obezitě. Pomoci může jen robot, který díky své nabyté povaze více „člověkem“ než kdokoli jiný.

Coco

Tento animovaný hudební film, opět produkovaný společností Pixar a vydaný společností Disney, měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Moreliu v Mexiku v roce 2017 a nedlouho poté si získal srdce mnoha diváků po celém světě. Navíc také vyhrál cenu Zlatý glóbus za nejlepší animovaný film a Critics' Choice Awards za nejlepší píseň (Remember me).
Film nádhernou a emotivní formou vykresluje cestu malého chlapce za svým snem, důležitost lásky ke svým bližním, a hlavně mexickou kulturu, konkrétně Den mrtvých (Día de Muertos).

V hlavě

Taky vás zajímá, co se děje uvnitř vaší hlavy, když máte zlost, nebo proč se vám někdy nálady mění jako na horské dráze? Americký animovaný film z produkce společnosti Pixar vás přenese „do hlavy“ dívky jménem Riley, kterou obývá pět emocí - Radost, Smutek, Strach, Vztek a Nechuť. Tyto emoce žijí na tzv. Hlavním velitelství a snaží se spolupracovat. Ne vždy ale jde všechno podle plánu a tak ani Riley, ani my nemůžeme být v životě jen šťastní.

Ledové království

Je klasika, kterou miluje snad každé dítě. Možná, že jste ho už viděli, možná, že ještě ne a jen povrchově tušíte, že se jedná o další Disney pohádku. Čím se ale od ostatních princeznovských pohádek právě tato liší jsou hlavní postavy a také hlavní myšlenka. Elsa, asi jako první Disney princezna vůbec, nepotřebuje pro svůj život muže. Své sestře například vysvětluje, že si nemůže vzít někoho, koho zná pouze jeden den. Aby díky svým schopnostem nebyla nebezpečím pro své blízké a zároveň se dokázala osamostatnit, utíká a uzavírá se před světem. Její cesta ovšem není dokonalá a natropí na ní spoustu chyb. I chybování ale patří k životu, důležité je se z chyb poučovat.

Hlavní myšlenkou filmu je ukázat, že láska je důležitá. Zdaleka ale nejen láska milenecká, ale láska k rodině, přátelům i cizím lidem.Zdroj info: autorka článku, wikipedia, čsfd, movies.allwomenstalk

Čtěte také: 

Reklama