Den po ničivých útocích na Světové obchodní centrum v New Yorku, Pentagon a let 93 v Pensylvánii, 12. září 2001, už bylo všem jasné, že nejde jen o pouhou náhodu. Záchranné práce naplno probíhaly, objevily se první vyšetřovací verze.

Sedm let zkoumání teroristických útoků na USA zaměstnalo tisíce odborníků. Stejně ale miliony lidí věří, že se na útocích 11. září podílela přímo americká vláda. I když oficiální důkazy mluví jinak, přiznivci konspiračních teorií srovnávají záběry, hledají v minulosti - a některé z "důkazů" se prozatím nepodařilo vyvrátit.

Jiné (například ten, že do Pentagonu narazila raketa nebo že let č. 93 sestřelila vojenská stíhačka) se podařilo vyvrátit naprosto spolehlivě, na internetových stránkách konspirátorů však mýty přežívají v původní podobě.

Oficiálnímu vyjádření lze věřit i z jiného důvodu: Na přípravě složitého útoku by se musely podílet tisíce lidí z různých zemí. A někdo z nich by po sedmi letech jistě promluvil.

Podívejte se na jeden z filmů, podle kterého za útoky, při kterých zemřelo skoro 3000 lidí, vůbec nestáli Arabové, ale právě americká vláda. Co si o tom myslíte? Přežívají takové teorie pouze v hlavách konspirátorů, nebo je na nich něco pravdy?

Reklama