PUMA-UltrarRide-01.jpg
Design možná nebude pro každého a já k němu byla zpočátku také trochu skeptická, ale když mi boty přišly a já je vyndala z krabice, líbily se mi. A moc! Bílá se hodí ke všemu a barevné detaily v reflexní žluté a výrazné růžové jsou příjemným ozvláštněním. Hned jsem věděla, že bude radost k nim kombinovat zajímavé běžecké outfity. I když o módu jde v případě běžeckých bot až v druhé řadě. Hlavní je jejich funkčnost a schopnost nohám co nejvíce ulevit.
 
Bota na první pohled zaujme svým zpracováním. Mezi středem boty a podrážkou je totiž volný prostor, který zajišťuje perfektní odpružení. Jedna bota navíc váží jen něco málo přes dvě stě gramů, takže tvrzení o její ultralehkosti mohu s klidným svědomím potvrdit.
 PUMA-UltraRide-Amalie-01.jpg
Moje nohy jsou docela choulostivé, jen tak něco jim nesedí a často trvá několik vycházek či výběhů, než si zvyknou na nové obutí a přestanou dělat bolestivé puchýře. S Puma UltraRide ovšem neměly už od prvního okamžiku sebemenší problém. Cítila jsem se, jako bych si obula bačkůrky a žádné puchýře a odřeniny se nekonaly ani po delším třináctikilometrovém běhu. A to se mi opravdu stává málokdy. Oceňuji také to, že když se tkaničky utáhnou, drží na místě, nekloužou a po cestě se nerozvazují. To je věc, se kterou u svých starých bot bojuji a je to docela nepříjemné, protože musím stopnout dobře rozběhnutý kilometr, abych si zavázala tkaničku.

puma.jpg
Mé nové běžecké poklady jsou navíc navržené tak, aby podporovaly rychlost a je pravda, že moje běhy jsou s nimi o pár vteřinek rychlejší než obvykle. I když nevím, zda za to můžou opravdu boty, nebo prostě jen můj běžecký progres.
 
Vrchní část boty je velmi prodyšná, takže nedochází k nadměrnému pocení. Dopad je velmi lehký, a to hodně oceňuji, protože musím kvůli místu, kde bydlím, běhat převážně po asfaltu.
boty.jpg
Boty Puma UltraRide doporučuji nejen já, amatér, ale i profesionální norští překážkoví běžci, jako je Karsten Walhorm mezi muži a Amalie Luelová mezi ženami. Je to moje první zkušenost s běžeckými botami značky Puma a myslím, že nemohla dopadnout lépe.

Reklama