Pozor! Žene se na nás vichřice! Českou republiku zasáhne ve středu silný vítr. Podle serveru Novinky.cz vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varování pro většinu našeho území, vichr se vyhne pouze jižní Moravě.

Nejhůře budou zasaženy horské oblasti, kde může vítr dosahovat rychlosti 90 až 108 kilometrů v hodině, což odpovídá síle mohutné vichřice. Rychlost větru v nížinách se bude pohybovat mezi 30 až 40 kilometry v hodině. Silný vítr doprovodí na horách sněhové srážky. Meteorologové uvedli, že od výšky 800 metrů nad mořem se budou tvořit sněhové jazyky a místy budou hrozit také závěje.

Kvůli hrozícímu nebezpečí by měli lidé například zabezpečit okna a lehčí věci. Při větru by se neměli pohybovat poblíž vyšších a starších budov a u větších stromů. Meteorologové také nabádají k větší pozornosti u drátů elektrického vedení, které mohou při vichřici také padat.

Věříte předpovědím meteorologů? Bojíte se orkánu? Půjdete i přes varování ven, nebo si raději vezmete dovolenou a zůstanete doma? Pokusíte se o účinné zabezpečení bytu, domu, hospodářství? Jak před hrozící kalamitou zabezpečíte domácí a hospodářská zvířata?