K dnešnímu tématu jste mě, milé čtenářky, opět inspirovaly vy. A to svými reakcemi pod článkem o fotoplátnech.  Mile mě překvapil váš zájem, vkus a rozhled. Už nemám strach, že by lidé zanevřeli na obrazy a měli holé zdi.

I když i to je možné. Ale já věřím, že vy mezi ně rozhodně nepatříte a budete mít k dnešnímu tématu co říct.

Já osobně bych si byt bez obrázků nedokázala představit. Cítila bych se v něm jako v provizoriu, nezabydleně a neútulně. Možná to mám v sobě odmala. Můj děda byl malíř a jeho obrazy  různých tvůrčích období, různých technik a v různých rámech zdobily naše zdi. Byly všude, dokonce i v předsíni.

A tak to mám i já, nesnáším holé stěny  a miluji obrázky. Vymetám antikvariáty, kupuji si staré litografie a plakáty a nechávám si je rámovat.

hon na lišku, litografie

Posledním úžasným úlovkem byl tenhle hon na lišku, který jsem za 5 euro koupila v antikvariátu v Itálii. Byl trochu ušmudlaný, dokonce na jednom místě protržený, ale když jsem ho dala zarámovat, jeho hodnota stoupla několikanásobně.  

Podobně na tom byli tihle ptáci.

ptáci, barevná litografie

Zase antikvariátní „nález“. Barevná litografie měla utržený růžek, takže její cena klesla na pouhých sto padesát korun, ale po zarámování by se tam dlouho neohřál ani za pět set. Těší mě těm „věcem“ dávat nový život.

Tohle je můj nejmilejší obraz

plakát

Je to vlastně plakát (na nějaký ruský film, tuším že se jmenoval Krutá něžnost, nebo Něžná krutost?). Na někoho může působit až morbidně, ale mě neskutečně fascinuje. Dostala jsem ho loni od přítele k narozeninám, takže ho mám přesně rok. Červený rám ho zvýraznil a podtrhl jeho dekadentnost, ale to nebylo mým záměrem. Prostě jsem chtěla, aby ladil s červenými židlemi.

Svou obrázkovou vášeň přenáším i na chalupu, kde trávíme víkendy. Tam si obrazy většinou maluji sama, je to pro mě relax. Dnes jsem si je „vypůjčila“ do soutěže.

  • Jak jste na tom se zdobením stěn vy, milé ženy-in? Také máte rády obrázky? Jaké? Olejomalby, temperu, akvarel, nebo grafiky?
  • Kde je sháníte? Malujete samy? Zasklíváte si i reprodukce?
  • A co fotky? To je jistě zajímavá kapitola zdobení zdí.
  • Nebo si zdobíte stěny něčím neobvyklým? Sběratelskými předměty?
  • Pošlete nám fotku svého nejmilejšího obrázku?

Na vaše textové i obrazové příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Mám pro vás připraven opravdu luxusní dárek. Noční krém ULTIMATE ANEW od Avonu

cena

Reklama