Přece jen mi to nedalo a přispěji troškou do tématu. Nevím, kdo přišel na to, že toto je ŽENSKÁ PRÁCE a toto MUŽSKÁ PRÁCE. Přece nikdo nikdy nedal pravidla o tom, co má kdo dělat. Vždycky záleží na domluvě a porozumění. Vzpomínám (a je tomu tak do dneška), že mamka doma uklízela, prala, žehlila a taťka, aby jí alespoň trochu pomohl, tak třeba vařil, umýval nádobí, chodil s odpadky. Nikdy jsem od nich neslyšela, že by se hádali, kdo co má dělat. Nádherně se doplňovali a navzájem pomáhali. Myslela jsem si, že to tak má být a nebo, že je to tak ve všech rodinách.

Když jsem začala bydlet s přítelem, byl ze začátku hodně aktivní a též mi dost pomáhal, ovšem s ubývajícími roky se jeho chuť na domácí práce zmenšovala a zmenšovala. A tak jsem mu jednoho dne položila nůž na krk, že budu dělat doma to, co on, aby to bylo vyrovnané. Načež jsem si vzala noviny a šla si lehnout k televizi. Udělala jsem si večeři a neuklidila po sobě nádobí. Světe, DIV SE, něco se v něm hnulo a začal to po mně uklízet. Pak jsme se tomu společně zasmáli a taky si popovídali a já zjistila, že jeho nechuť pramenila zejména z toho, že ode mne neustále slyšel: vynes odpadky, umyj nádobí, mohl bys vysát….Že kdybych mu (PRÝ) toto neomílala pořád dokola, on by na to přišel sám, jen by to udělal v jinou chvíli a ne proto, že mu to bylo PORUČENO.

Na každého muže asi platí něco jiného a jiný postup. Nepotřebuji, aby mi doma někdo dělal sluhu, ale proč zrovna my ženy bychom měly mít přišit úděl služek? Rozhodně budu paní domácnosti já než muž, kterého si např. vzala moje kamarádka. Neustále jí vyčítá, že nemá srovnané igelitové pytlíky podle velikosti, proč nemá utěrky v zákrytu, jedna je tak dlouhá, druhá jinak, jak to, že používá tento přípravek na nádobí, když ten druhý je lepší. To si potom říkám, ZLATÝ můj truhlík, který už zase leží u televize a čte noviny….

 

P.S. Fuj, teď, když to po sobě čtu, tak si připadám, jak zarytá feministka, ale to FAKT NEJSEM J J J

                                                                                                         

nikinik

 

Milá niknik... tak takového chytrolína, jakého má tvoje kamarádka, bych buď poslala k šípku, nebo zabila. Utěrky v zákrytu...:o)))) Asi nemá žádné jiné starosti.

Reklama