Poznali se před třemi roky a rozhodně nešlo o lásku na první pohled. Filip (32) jí připadal sympatický, ale tím její city k němu končily. On to ale nevzdával. Nadbíhal jí a zval na rande tak dlouho, až mu dala šanci. Šla s ním do kina, pak na večeři, na výlet, až usoudila, že se vztahu možná brání zbytečně. Proč odhání muže, který je k ní pozorný, milý, nekouká po jiných, dokáže ji zabezpečit a není ani škaredý? Třeba je čas se usadit. Je lepší žít s někým spolehlivým, než podlehnout zamilovanosti, a pak se trápit s nevěrníkem nebo lakomcem. A tak spolu před rokem a půl začali chodit. On byl natolik zamilovaný, že ji před tři čtvrtě rokem požádal na dovolené o ruku. Řekla ano a on hned začal chystat svatbu. Dnes už měla být Marika vdanou paní. Jenže není.

svatba.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

„Až někdy do května jsem s tím byla ok. Vybírala jsem si šaty, řešila seznam hostů, párty, dort… Jenže pak se něco změnilo a já začala o svém životě s Filipem pochybovat. Vkrádaly se obavy, jestli nedělám chybu, skočit do manželství takhle mladá. Co když na mě někde čeká skutečná láska, kdy si budu stoprocentně jistá, že je to ten pravý? Neříkám, že Filipa ráda nemám. Ale jinak. Nikdy v tom nebyla vášeň, láska nebeská. Vím, že jsem s tímhle vědomím do vztahu šla. Jenže když přijde na věc, člověku se to teprve rozleží v hlavě,“ popisuje počátky svého váhání Marika, které se ale vždy nějak podařilo hlas srdce zaplašit a nechat zvítězit rozum. Skutečná krize přišla až na rozlučce se svobodou.

Přijela na ni i Simona, kamarádka ze střední školy, s níž se dlouho neviděla. Ta se vdala už před dvěma roky a nemohla si svého muže vynachválit. Podle toho, jak o něm mluvila, začalo mi být jasné, že já tohle nikdy nezažiju. Milovala ho se vším všudy. Byla v tom vášeň, skutečná zamilovanost. A ve mně se najednou něco nadobro zlomilo. Rozbrečela jsem se a utekla do pokoje. Bylo mi strašně,“ svěřuje se Marika, která proplakala skoro celou noc. Až měla nakonec definitivně jasno. Tři dny před svatbou se rozhodla, že si Filipa nevezme.

„Když jsem mu to řekla, rozbrečel se i on. Prý jsem mu zlomila srdce. Od té doby se přede mnou už neukázal. Poslal mi jen dopis, že mám na vystěhování se z jeho bytu dva týdny. On bude zatím přespávat ve firemním bytě,“ vypráví Marika, které po týdnu přišlo i další psaní. Byla v něm faktura za zrušenou svatbu. Respektive vyčíslená polovina nákladů za zboží a služby, které už nešly na poslední chvíli stornovat.

„Dělá to celkem sto sedmdesát pět tisíc korun! Absolutně netuším, kde na to vezmu. Musím se ještě poradit s právníkem, jestli mě může donutit zaplatit to. Jako jo, měla to být i moje svatba. A chápu, že je na mě teď příšerně naštvaný. Ale čekala bych od něj i tak větší pochopení a velkorysost,“ dodává Marika.

Zdroj informací: respondentka Marika

Čtěte také:

Reklama