Čtenářka Zuzana nám ve svém příběhu popsala, jak byl nejdříve lapena úžasným chlapem, a posléze se z něj vyklubal žárlivec. Byla však silná a dokázala od něj odejít. Děkuji Vám Zuzano za příspěvek, dobře jste udělala!

Utekla jsem od žárlivce, to je moje vítězství

Pokud jste zažily vztah s žárlivým chlapem, pak víte, o čem mluvím. Poznali jsme se před deseti lety, byl velmi šarmantní, láskyplný, zahrnoval mne dárečky. Sice už při chození se projevoval lehce majetnicky, ale přišlo mi to takové mile roztomilé, byla jsem zamilovaná a některé věci jsem prostě neviděla. Jakmile jsem se k němu přestěhovala a pustila podnájem, kde jsem do té doby bydlela, během roku vykvetl do chorobného žárlivce. Měl mě jistou a začal se tedy projevovat přirozeně. Žárlil na všechno. Na práci, na mé kamarádky, na věci, které jsem měla ráda. Také na mou svobodu, kterou jsem se snažila po něm vyžadovat. Co je přece špatného na tom, že jdete po práci s kamarádkou na nákupy a na kafe?

Další moje kamarádka prožívala rozchod se svým klukem a byla z toho dost zoufalá. Snažila jsem se jí pomoci, hodně jsme si volaly, rozebírala jsem s ní její situaci a možnosti. Když jsem jí navrhla, aby se s někým seznámila na seznamce, udělal mi doma šílenou scénu, že asi znám ty seznamky moc dobře a že na ně tajně chodím. Najednou jsem začala pozorovat, že mě chce odstřihnout od mých známých. Začal je pomlouvat, nechtěl, abych se s nimi stýkala, odmítal za nimi se mnou chodit na návštěvy a když jsem chtěla jít za nimi sama, dělal scénu, jak to, že jdu bez něho.

Vrcholem bylo, že mě začal psát zprávy z jiného čísla, jako že je můj tajný ctitel a sondoval, jak se zachovám. Pak se při hádce podřekl a vyčetl mi, že to stejně dělá kvůli mně a že já jsem ho k tomu dohnala, aby se takhle choval. Že si za to můžu sama.

Náš vztah začal procházet krizí. Nechtěla jsem si nechat líbit jeho chování, on ale nic řešit nechtěl, odpovědí na mé otázky a návrhy bylo vždy týdenní dusné mlčení. Rozhodla jsem se vztah ukončit. Tajně jsem si sehnala podnájem, ještě s jednou „nechtěnou“ kamarádkou a když bylo vše zařízené, odpoledne jsem se odstěhovala a nechala mu klíče ve schránce. Sice prosil, sliboval, vyhrožoval, ale už jsem to všechno zpátky nechtěla.

Pak jsem si vykouřila na balkóně doutník vítězství (i když mi nechutnal) a s kamarádkou jsme vypily dvě lahve šampáňa. To byla krásná oslava vítězství a mého útěku do svobody a reality, kterou jsem chtěla.

Zuzana


Tip redakce: Pokud máte doma žárlivce, čtěte také naše další příběhy:

Ničemné hovory se žárlivcem 

Kde jsi? Kdo tam je s tebou? Proč nebereš mobil?

Chci jen svůj prostor


Co vy považujete za vaše největší vítězství?

Pište mi to na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním, koho se dovíte dnes v 16 hodin. Čím? Opět nějakým překvapením. Snad na něj také dlouho nezapomene!

Reklama