Vydejte se s námi navštívit tento překrásný ostrov plný historických památek a překrásné

přírody. Utečte sychravému počasí a pojeďte ještě načerpat energii ze sluncem zalité Sicílie.

  

Vydejte se na návštěvu KATÁNIE * TAORMÍNA * ETNA * SYRAKUSY

 

Datum odletu: 1. 11.–4. 11. 2007.

 

VŠECHNY VÝLETY JSOU JIŽ V CENĚ ZÁJEZDU!  

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. den (1. 11.)

Sraz na letišti v 8:00 hod, odlet z Prahy v 10:00, přílet do Katánie ve 12:20 hod. Poté následuje okružní jízda městem s prohlídkou nejzajímavějších památek (město je známé zejména barokními památkami postavenými z lávového kamene. Hlavnímu náměstí, Piazza del Duomo, dominuje tufová socha slona nesoucího egyptský obelisk. Tento slon je symbolem celé Katánie. Ve městě se dále nachází

pozůstatky památek z římské doby, mnoho kostelů a paláců). Transfer do hotelu, ubytování.

 

2. den (2. 11.)

Snídaně v hotelu, v 9:00 hod odjezd na Etnu, nejvyšší činnou sopku v Evropě (3 350 m), jejíž vrchol tvoří čtyři hlavní krátery. V poslední době je činná prakticky neustále, s krátkými etapami klidu. Výjezd klimatizovaným autobusem do 1923 m n. m., kde uvidíte zajímavou krajinu s krátery a oblast lávových polí. Volný čas na prohlídku nebo fakultativní (není zahrnuty v ceně výletu) výjezd lanovkou do nadmořské výšky 2504 m n.m. Při zpáteční cestě prohlídka překrásného městečka Taormina. Návrat do hotelu.

 

3. den (3. 11.)

Snídaně v hotelu, v 9:00 hod odjezd do Syrakus, starověkého městského státu, založeném v roce 730 př. n. l. V roce 211 př. n. l. byly vypleněny (ve druhé punské válce se postavily na stranu Kartága) a připojeny k římské provincii Sicílie. Místo narození Archiméda, ve městě také několikrát pobýval Platón. Ve městě se nachází mnoho historických památek – nejznámější je Apollónův chrám, řecké divadlo a

Dóm (původně Athénin chrám, v polovině 18. století bylo k němu přistavěno barokní průčelí). Po prohlídce Syrakus pokračujeme do města Noto (terasovitě uspořádané město, barokní kostel, nádherné paláce). Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

 

4. den (4. 11.)

Snídaně v hotelu, dopoledne volno na relaxaci, v odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy v 17:20 hod, přílet v 19:40 hod.

 

Cena zájezdu: 9.990,- Kč 

 

Cena zahrnuje:

Leteckou dopravu Praha – Catania – Praha, transfery letiště – hotel – letiště, 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v 3* hotelu u moře nedaleko střediska Gardini Naxos, okružní jízdu Katánií, celodenní výlet Etna + Taormína, celodenní výlet do Syrakus, doprovod česky hovořícího delegáta.

 

Cena nezahrnuje:

Letištní a bezpečnostní taxy + 1.900 Kč, pojištění, vstupy do památek.

 

Podrobné informace hledejte na stránkách www.snailtravel.cz