64f6f46353644blobid0.png

64f6f4832d710obrazek.pngK sušení si vždy vybírejte jen prvotřídní zralé a čisté plody bez plísně, hniloby nebo jiného poškození a maso s minimem tuku.
Nakrájejte je na hodně tenké plátky, rozprostřete na papír nebo ještě lépe na pláty sušičky potravin, u které můžete navíc nastavit pro dokonalý výsledek správnou teplotu sušení.

A jaká to je? Bylinky nebo jedlé květy se suší při nízké teplotě 35–40 °C; ovoce, zelenina a houby při střední teplotě 50–55 °C a maso potřebuje 70 °C.
V dobré sušičce se všechny dobroty usuší samy, aniž byste museli jednotlivé kousky pracně několikrát otáčet. A při rovnoměrném vertikálním proudění vzduchu se ani nesmíchají chutě a vůně, když budete najednou sušit třeba několik druhů ovoce.

Sušte tak dlouho, dokud nebudou plátky suché a křupavé, ale ještě zůstanou ohebné a nebudou se v prstech lámat. Správně usušené potraviny skladujte v suchu a temnu v čisté dóze bez přístupu vzduchu. Občas zkontrolujte a nezapomeňte se rovnou pár kousky odměnit.

Tip: Sušička potravin Gorenje FDK500GCW

64f6f4953ca27obrazek.pngDíky pětipatrové sušičce potravin Gorenje FDK500GCW si můžete pochutnávat na spoustě vlastnoručně připravených dobrot: na křížalách z ovoce, sušených plátcích zeleniny i masa nebo krutónech z pečiva, kdykoliv na ně později dostanete chuť. Zvládne usušit i houby do polévky, domácí těstoviny, bylinky na vaření nebo na léčivé čaje.
 
Sušička nabízí pět plat s nastavitelnou výškou. Můžete tak najednou sušit i různě vysoké potraviny a díky výkonnému ventilátoru a systému rovnoměrného proudění vzduchu se přitom můžete spolehnout, že budou usušené rovnoměrně a bez smíchání chutí a vůní.

Sušička má moderní elektronické ovládání prostřednictvím LCD displeje a nabízí možnost elektronické regulace teploty po pětistupňových intervalech v rozmezí 35 °C až 70 °C podle konkrétní potraviny, aby bylo sušení co nejšetrnější a v jídle zůstalo maximum prospěšných látek. Průměr sušící plochy je 31cm, výkon ohřevu je 380 W. Sušička má časovač v rozmezí 30 minut až 19,5 hod. i automatické vypnutí pro větší bezpečnost. Doporučená cena je 1 499 Kč.

Více informací: cz.gorenje.com  
64f6f44b66722obrazek.png

Reklama