Foto: Shutterstock

To pravděpodobně znamená, že se ústní voda brzy stane klíčovou součástí naší každodenní rutiny. Studie s názvem musí být dále přezkoumána, ale podporuje jiný výzkum, ze kterého vychází, že ústní vody obsahující CPC jsou účinné v boji proti koronaviru.

Klinické hodnocení nyní proběhne na University of Wales v Cardifu, kde budou vědci zkoumat, jak efektivní je ústní voda při snižování hladin koronaviru ve slinách pozitivních pacientů. Očekává se, že výsledky této studie budou zveřejněny počátkem roku 2021.

Profesor David Thomas z Cardiffské univerzity, který vede studii, vysvětluje, že i když je studie velmi povzbudivá, potřebuje více klinického výzkumu. „Musíme zjistit, zda lze u pacientů reprodukovat účinek u volně prodejných ústních vod na virus Covid-19 dosažených v laboratoři, a těšíme se na dokončení našeho klinického hodnocení, které bude počátkem roku 2021.“ Specialista na parodontologii Dr. Nick Claydon, si zase myslí, že tento výzkum je velmi cenný a že pokud studie na Cardiffské univerzitě vykáže pozitivní výsledky, ústní voda se stane klíčovým doplňkem rutiny lidí, spolu s nošením masek a mytím rukou.

Reklama