Nevěra bývá jednou z nejčastějších příčin rozpadu vztahu a manželství. Nevěra je pro vztah jako zákeřná nemoc. Přijde nečekaně, hodně bolí, dlouho se léčí a často se na ni umírá. Ale jeden lék na ni přece jenom platí. Tím lékem je láska.

Zní to jako v pohádce, že? Ale tenhle příběh je pravdivý a může být nadějí pro ty, kteří přestali věřit, že by něco takového bylo možné. Pravda, stává se to málokdy a chce to hodně sebezapření, hodně snahy, hodně pokory a hlavně lásky. Stojí to moře slz, bezesných nocí, ale není to nemožné.

nevěra

Jak dokazuje příběh Karla a Jindry, kteří se po patnácti letech manželství ocitli v krizi, ale společnými silami ji překonali. Ale nepředbíhejme. Jak to všechno začalo?

Vzali se brzy, protože Jindra v devatenácti letech otěhotněla. O interrupci nechtěla ani slyšet, dítě si naopak přála. Bála se, že by už další mít nemohla, jak naznačovali lékaři. Jako malá prodělala těžký zánět slepého střeva s následnými gynekologickými komplikacemi, které mohly vést až k neplodnosti. Proto neváhala ani minutu, dítě si nechala a byla svatba. Po dvou letech se narodil ještě syn a zdálo se, že rodinnému štěstí nic nebrání. Bylo to takové běžné manželství se svými radostmi i strastmi, kterých jsou stovky. Časem trochu nuda, trochu stereotyp, trochu zevšednění. Ale kde to nebývá?

Jenomže to je přesně ten stav, kdy je manželství lehce zranitelné a poměrně snadno rozložitelné. Tím snáze, pokud zasáhne někdo zvenčí. Pak může dojít ke katastrofě, jakmile jeden z manželů podlehne svodům a vidině dobrodružství. Stalo se. Karlova mladá kolegyně zapojila všechny ženské zbraně, aby mladého a pohledného muže „klofla“. Ani jí to nedalo velkou práci. Nevybouřený Karel měl pocit, že si v životě vlastně moc neužil, a stal se snadnou kořistí. Začal si s mladou slečnou románek. Ale jak už to chodí,  nějaká „dobrá“ duše to donesla Jindře.

Jindru ta zpráva zdrtila. Karlova zrada ji moc bolela, strašně plakala, ale zároveň přemýšlela, co udělá. Vyškrábe holce oči? Ztropí hysterickou scénu? Bude prosit? Uteče k mamince? Ne. Nic z toho by nebylo řešením moudré ženy.

V klidu Karlovi oznámila, že o jeho avantýře ví, a dala mu na vybranou. Buď slečna, nebo ona a rodina. Zahodit patnáct let hezkého života kvůli jednomu zakopnutí? Karel si najednou uvědomil, co všechno by ztratil, a prosil Jindru za odpuštění.

Nebylo to pro ni jednoduché, ale dala mu ještě šanci.

Z jejich usmiřování se narodila další holčička a novopečení rodiče vypadají jako čerstvě zamilovaný pár. Inu, zázraky se dějí.

Někdy se může stát, že nevěra dá unavenému vztahu nový impuls, ale jako terapii na manželskou nudu by to prý rozhodně nedoporučovali. Jsou si vědomi toho, že stačilo málo a rozešli by se navždy.

Čtěte také:

Reklama