Krásné počasí nás láká k tomu, abychom si na jídle pochutnávali venku. Taková ranní káva s čerstvě upečeným koláčem na balkoně nebo grilování na terase. Kdo by to nemiloval? Ale my vám poradíme, jak si přírodu a jídlo spojit ještě více! Sbalte piknikový koš, plastové nebo jiné odolné nádobí, připravte si spoustu dobrého jídla a pití a uspořádejte piknik.

picnic

Není to tak složité, jak se zdá. Stačí jen piknik dobře naplánovat. Sedněte si s partnerem nebo s rodinou, sepište, co by kdo rád na pikniku ochutnal a co chcete pít. Vytvořte si nákupní seznam, připravte suroviny a věnujte čas přípravě jídel. Potom všechno pečlivě zabalte, nejlépe do praktických plastových krabiček, a můžete vyrazit.

Připravené jídlo, které musí být v chladu, jako je maso a nejrůznější saláty, vložte do praktických tašek, které uchovávají chlad. Jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který udržujete teplotu, a vy do nich jen přidáte namražené plastové kostky, které po celou dobu pikniku uchovají jídlo chladné. Stejně vám vydrží vychlazené i pití.

Tip pro chladné pití ale máme ještě jeden. Lahve třeba s domácí šťávou nebo ledovým čajem nenalévejte úplně plné, ale raději je doplňte ledovými kostkami. Ty se budou postupně rozpouštět a vaše pití tak vydrží velice dlouho studené.

Na jídlo připravte jak slané, tak sladké dobroty. Aby si vybrali všichni účastníci pikniku. U sladkostí se raději vyhněte čokoládovým náplním a polevám. Mohlo by se stát, že zasvítí sluníčko a vy budete mít o zábavu postaráno a místo hodování budete otírat čokoládu ze všeho, co je v dosahu. Výborně se hodí nejrůznější muffiny s ovocem, třešňová bublanina, sušenky, koblížky.

Trochu netradičním osvěžujícím dezertem jsou plněné skleničky. Připravte si malé šroubovací skleničky od jogurtů a navrstvěte do nich, co máte rádi. Střídejte třeba ochucený jogurt, tvaroh, našlehané mascarpone a ovoce, piškoty, rozdrcené sušenky. Prostě cokoliv vás napadne. Na pikniku stačí odvíčkovat a pochutnat si.

Tyčinky, slané krekry, vychlazený quiche, saláty, křupavé řízečky nebo masová roláda. Výběr slaných dobrot je téměř nekonečný. Saláty připravte do plastových misek s víčkem a nezapomeňte je dát do vychlazené tašky. Jako přílohu k masu nakrájejte nejrůznější druhy zeleniny, nejlépe na delší tenké kousky, ke kterým navíc můžete vyrobit domácí omáčku.

Klasikou je samozřejmě také pečené nebo grilované kuře, které doma naporcujete a jednotlivé porce zabalíte do alobalu. K nim domácí chléb nebo housky, nakládané okurky, a den je zase o něco dokonalejší.

Nezapomeňte přibrat dostatečné množství ubrousků, nejen obyčejných papírových, ale vezměte si i vlhčené ubrousky, které vám pomůžou zabojovat s vytrvalejší špínou a mastnými prsty. Kromě piknikového koše s nádobím zabalte i piknikovou deku a klidně třeba pár polštářků. A repelent!!

Máte všechno? Krásný den v přírodě může začít…

Reklama