Lidé mají v oblibě návštěvy čajoven, stejně jako uvařit si doma velkou konvici kvalitního čaje. Ke slovu se proto více dostávají sypané čaje, které na rozdíl od těch porcovaných v sáčcích neobsahují žádná barviva ani dochucovadla. Volné čajové lístky mají navíc možnost se rozvinout a lépe tak uvolnit svou chuť i aroma. Ze sypaných čajů je navíc možné připravit vyšší počet nálevů.

Obzvlášť v zimních měsících je čaj oblíbeným nápojem, který má blahodárné účinky na naše zdraví. Mocná síla bylin dokáže pomoci tělu ulevit při nachlazení, posílit imunitu, regenerovat nebo navodit příjemný relaxační účinek. A právě zde se ke slovu dostává rituální popíjení čaje. Ať už si ho dáte o páté s rodinou, přáteli, nebo si uděláte lahodný nálev jen pro sebe, můžete zpestřit jeho podávání díky stylové čajové soupravě. Krásná konvička a malé šálky už sami o sobě vybízejí k pomalému popíjení a vychutnávání. Na trhu je k dostání spousta krásných servírovacích sad v oblíbeném asijském stylu. Pokud chcete být opravdovým čajovým mistrem, ve vašem čajovém servisu by měly být ideálně dvě konvičky. Jedna pro louhování a druhá, která slouží pro hotový nápoj. Alfou a omegou je pak samozřejmě správně zvolená čajová směs.

Poklad jménem sypaný čaj

Pro správný čajový obřad budete potřebovat kvalitní sypaný čaj. Pozornost věnujte hlavně době luhování, která by neměla překročit doporučenou délku, aby váš nápoj nebyl příliš trpký.

A jak poznat kvalitní sypaný čaj? Vůně je samozřejmě nejsilnějším měřítkem kvality čaje, přičemž víčko konvičky s čajem by mělo po odklopení mít podstatně intenzivnější vůni, než samotné sušené lístky. Z kvalitního sypaného čaje je také možné připravit vícero nálevů a chuť by měla být stálá. Nejvíce nálevů připravíte z kvalitních čajových směsí typu oolong, Pu erh nebo z bílých čajů. A to klidně 5 až 7 nálevů. Zaleží na množství čaje, který připravujete. U zelených čajů platí pravidlo dvou nálevů a u černých se budete muset spokojit jen s jedním. Důležitým hodnotícím parametrem je také vzhled. Vylouhované čajové lístky by měly být podobně velké, nepotrhané a směs by neměla obsahovat velké množství větviček.

Potrpíte-li si na čaje v bio kvalitě, pak vás potěší novinka od značky Biogena.

Novinka: Prvotřídní sypané čaje v BIO kvalitě od značky Biogena

Heřmánkové pohlazení

Čajová směs Biogena Organic Camomile 50g potěší všechny milovníky bylinek. Heřmánek je velice ceněnou bylinou pro své blahodárné účinky na zdraví. Pomocnou ruku vám nabídne v případě zažívacích obtíží, při nachlazení a také působí na zmírnění stresu a zklidnění před spaním. Připravte si tedy horký nápoj v BIO kvalitě z heřmánku pravého a užijte si svoji chvilku zdraví.
Pořídíte na tikaro.cz nebo biogena.cz – za 126 Kč

Osvěžující Sencha v bio kvalitě

Japonská klasika na poli zelených čajů, to je Biogena Organic Japan Sencha 100g. Tento čistý zelený čaj je oblíben pro své charakteristické aroma a výjimečnou, osvěžující sladkou chuť s nahořklým podtónem. Skvěle se hodí pro přípravu ice tea, takže jej oceníte i v letních měsících. Navíc má povzbuzující účinky, takže může nahradit i kávu.
Pořídíte na tikaro.cz nebo biogena.cz – za 268 Kč

China Gunpowder: Čaj, co vás nakopne dávkou energie

Biogena Organic China Gunpowder 100g je směs, která vám dá doslova křídla. Dopřejte si tento čaj kdykoliv máte pocit, že vám dochází šťáva, potřebujete se koncentrovat, nebo vám chybí energie po náročném dni. Skvěle se hodí do termosky na túry nebo při učení. Jeho typicky světle nažloutlý nálev má hořko-sladkou chuť a lehce kouřovou vůni.
Pořídíte na tikaro.cz nebo biogena.cz – za 154 Kč

Matcha: Zázračný zelený antioxidant

Ideální adept pro čajový obřad, to je čaj Biogena Organic Japan Matcha 50g. Lahodný nápoj s typickou světle zelenou barvou si zamilují milovníci tajemných chutí. Matcha je povzbuzující nápoj, bohatý na antioxidanty, vitamíny a minerály. Kromě duševní bdělosti a lepší koncentrace, pomáhá pití čaje matcha při redukci váhy a k celkovému posílení imunity. Probuďte v sobě sílu!
Pořídíte na tikaro.cz nebo biogena.cz – za 228 Kč

Více na BIOGENA.CZ

Reklama