Co s sebou do porodnice

Balení do porodnice nenechávejte na poslední chvíli a porodní tašku si nachystejte raději dopředu – ideálně 4 – 6 týdnů před termínem. Předejdete tak zbytečným stresům, když se miminko ohlásí dříve, a taky obavám, jestli vám pak partner přiveze do porodnice správnou velikost vložek. Pojďme si tedy říct, co vše si s sebou zabalit a proč.
5aabd096f2ddeobrazek.png
 
Ve výbavě by neměly chybět základní hygienické potřeby:

  • kartáček a pasta, sprchový gel, šampón, hřeben, ručník, pomáda na rty
  • pohodlná obuv (někdy bývají nožky nateklé), ideálně vhodná i do sprchy
  • jemný toaletní papír a papírové kapesníky
  • gel z dubové kůry (používá se jako intimní gel na poraněnou hráz)
  • műsli tyčinku, jablíčko nebo něco lehkého na chuť (bude se hodit před porodem)

Poporodní pomocníci od Canpol babies

Další nezbytné věci pro vás možná budou novinkou, ale můžete je jednoduše a pohodlně nakoupit přes eshop. Vždy maminkám doporučujeme zakoupit si kojící podprsenku s odepínacími košíčky – je velmi praktická, příjemná k pokožce, nedráždí citlivé bradavky a hlavně můžete miminko kdykoliv a kdekoliv pohodlně kojit (ideálně kupte rovnou 2 ks).

Po porodu se můžete potýkat s poraněnou hrází, ale také se bude tělo „čistit“ a tudíž je nezbytné si pořídit jak poporodní kalhotky, které jsou prodyšné a hlavně nikde netlačí, tak speciální vložky. Nabízíme maminkám jednorázové kalhotky z jemných vláken v balení po 5 kusech, nebo elastické a síťované kalhotky, které můžete jednoduše vyprat a znovu použít (2 kusy v balení). Do porodnice si určitě neberte jen klasické vložky, ale vsaďte na vysoce absorpční poporodní vložky, které jsou dostatečné široké, tenké a tvarované, abyste se cítila dobře a bezpečně. V balení po 10 kusech najdete také variantu na noc, které jsou vysoce savé a ideální během spánku (pokud vám ho tedy novorozeňátko umožní).

Nezapomínejte na citlivá prsa

V Canpol babies se již dlouhá léta staráme o maminky a neustále vyvíjíme výrobky i materiály, které ženám pomáhají v náročném období po porodu. Hned po narození vám přiloží vaše miminko na prsa a vy zažijete neskutečný nával štěstí a lásky, když se vaše holčička nebo chlapeček poprvé přisaje. Někdy se stává, že miminku trvá, než začne správně sát a než najdete tu správnou společnou techniku. Vaše bradavky a prsa tak mohou chvílemi trpět, rudnout nebo je postihne nepříjemný zánět. Abyste tomu předcházela již od prvních chvilek, doporučujeme vzít s sebou do porodnice také chrániče prsních bradavek (2 ks) z měkkého silikonu, které chrání citlivé bradavky a urychlují hojení. Miminko saje mléčko přes tyto chrániče a nedotýká se přímo vaší kůže, která může být podrážděná. Díky chráničům se brzo můžete vrátit k přirozenému a bezbolestnému způsobu kojení.

Do kojící podprsenky se vám budou určitě hodit také speciální savé tampóny – u nás najdete kolekci Easy Start v balení po 24 nebo 48 kusech. V záloze máme také tampóny s výtažkem z Aloe Vera, které urychluje hojení bolavých bradavek a působí antibakteriálně. Vezměte si sebou dostatečné množství, balení pak určitě využijete také po návratu domů.

Líbí se vám naše výrobky pro budoucí maminky? Přidejte se na náš facebook profil nebo rovnou pohodlně nakupte na eshopu www.shop.malewo.cz.

Reklama