„Chcete pokoj do šestnácti hodin? Volnou máme sedmičku,“ řekla nám sympatická čtyřicítka. Už jsme ji znali. Její malý penzion skoro v centru města je už asi rok vyhlášený hodinový hotel.

„Bude to pět set padesát korun. Bar naproti letišti je tentokrát doplněný. I s třetinkou bublinek,“ věděla už, pomocí čeho rádi popouštíme uzdu fantazii. „Kondomy jsou v prvním šuplíku v nočním stolku napravo,“ řekla mi spíš polohlasem.

Děsně moc jsme se na ty chvíle s Monikou těšili. Konečně sami. Budeme se milovat. Po dlouhé době. Jen to bude časově omezené na 3600 vteřin. Kdyby byla mimo domov déle, manžel by měl možná podezření. Ještě že aspoň existují hodinového hotely.

Po celé Praze nebyl malý výběr, ale tenhle luxusnější (i cenově) patřil mezi námi oblíbené. Byl čistý, pokoje udržované, s koupelnou, kde se člověk neštítil vysprchovat. Nescházel potřebný servis, příchod a odchod zpříjemnila na recepci sympatická stoprocentně diskrétní majitelka, a zaručeně penzion nebyl centrem prostituce...

V minulých letech se už zdálo, že azyly pro milence zůstanou jen ve vzpomínkách našich rodičů. Omyl. Podnikatelé vycítili mezeru na trhu a nyní můžeme naopak mluvit o boomu hnízdeček lásky na 3600 vteřin. V hotelech, penzionech či jen bytech.

Zaplnit tu mezeru bylo skutečně žádoucí. Situace, kdy jsou rodiče obou doma, ona nebo on nejsou svobodní, sklep či auto je už tisíckrát pokřtěné, nebývají neobvyklé. A pár stovek za vytoužený sexík s NÍ/NÍM prostě stojí za to vyhodit.

Statistika počtu hodinových hotelů neexistuje. „Například před rokem přes náš internetový portál nabízelo služby 150 hotelů, dnes jich je přes dvě stě šedesát,“ řekl Lukáš Pospíšil ze sexonline.cz, kde tyto podniky často inzerují.

Že jsou velmi vytížené, zjistíte – stejně jako to zkusil redaktor Ženy-in – obvoláním několika z nich. Často bývají přes den využité na sto procent. A provozovatelé nám prozradili, že zaručeně obsazeno bývá mezi jedenáctou až třetí. „Z mých zkušeností vyplývá, že kolega a kolegyně prostě nahlásí, že jdou na minimálně hodinový oběd…“ řekl nám majitel jednoho penzionu na okraji Prahy.

Rostou jako houby po dešti

Ještě před třemi lety by se azyly pro milence daly spočítat na prstech obou rukou, dnes je jich registrováno přibližně 250. Přitom více než pětina jich je v Praze.

Jejich úroveň vzhledem k narůstající konkurenci roste. A protože roste i zájem klientely, čím dál tím více z nich si hlídá pověst, že nejsou útočištěm prostituce.

Vzhledem k diskrétnosti je zvykem, že si návštěvníky nezapisují, maximálně rychle prohlédnou občanku. Někde stačí nahlásit jakékoli jméno, jinde vůbec nic.

Hotýlky a penziony, které si chtějí získat punc serióznosti a luxusu, už na internetu zveřejňují fotografie z pokojů, ceny a uvádějí veškerý servis.

Na co si dát pozor...

► Nemá podnik pověst centra prostituce? Určitě by vám nebyl příjemný pocit, že hodinu před vámi požadoval na stejné posteli obtloustlý Němec po laciné prostitutce nepopsatelné praktiky.

► Volte spíše penzion nebo hotel. Bytové „bordely“ se rozmohly a nejsou zárukou žádné kvality prostředí.

► Očekávejte co nejlepší servis. Koupelnu s ručníky, kondomy a třeba i bar s jakýmkoliv alkoholem. Možnost výběru je stále větší, tak proč chodit tam, kde pro vaše potřeby nemají pochopení.

► Vysoká cena není zárukou kvality – v menších městech zaplatíte kolem tří až čtyř stovek. Ve větších leckdy i polovinu. A to jen díky konkurenci, nikoliv snížené kvalitě.

► Diskrétnost by měla být ze strany provozovatele samozřejmostí. Nicméně, bojíte-li se prozrazení, nahlaste jiné příjmení (pokud nebudou chtít občanky), různě fabulujte, nahlas třeba mluvte o tom, že jste z jiného města.

I hodinové hotely mají svoji historii

Hodinová hnízdiště lásky a záletníků byly známy už za monarchie. Traduje se, že i císař František Josef II. do jednoho vídeňského chodil! Nezanikly ani po osamostatnění republiky. Proslul tak například pardubický hotel Imperiál či speciální zázemí v poetické pražské Nerudově ulici. Jejich semeniště bylo také třeba kolem kasáren. I za socialismu jich několik existovalo. Nebyly ilegální, jen se o nich moc nemluvilo.

Využili jste někdy s přítelem služeb hodinového hotelu? Znáte nějaký v okolí?