Lenny

Lenny je dcerou zpěvačky, kytaristky a šansoniérky Lenky Filipové. Na klavír začala hrát už ve 4 letech, a kromě toho se věnovala také angličtině a sborovému zpěvu. První písničku složila v 11 letech. Jako dospívající slečna začala vystupovat s kapelou a doprovázet svou matku na koncertech v zahraničí. Její nejúspěšnější album Hearts doslova ohromilo celou Evropu. V roce 2016 ovládla hudební ceny Anděl. Proměnila hned čtyři nominace. V rámci kampaně Equal od Spotify se objevila na hlavním billboardu proslulé newyorské Times Square.

blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Anna Kameníková

Anna Kameníková, rozená Linhartová, je dcerou české herečky Jitky Asterové. K herectví se dostala spíše náhodou a poprvé zazářila v Hřebejkově filmu Nevinnost, za který byla nominována na Českého lva. Diváky ohromila přesvědčivým ztvárněním mladé Boženy Němcové v seriálu Božena. Tato půvabná rusovláska je nadaná i v jiných směrech. Zajímá ji vaření, proto vydala netradiční kuchařku s názvem Řešíš/Hřešíš. Kdyby náhodou neměla dost práce na place, začala by psát scénáře. Kromě toho namluvila audioknihu Probudím se na Šibuji a ani v oblasti módy by se se svými originálními modely neztratila. V roce 2017 se provdala za Jana Kameníka, kterému říká Stouny. Naposled jsme ji mohli vidět v povedené komedii Grand Prix

.rwrew.jpg
Foto: Profimedia

Anna Julie Slováčková

Dcera herečky Dagmar Patrasové a saxofonisty Felixe Slováčka se už od dětství věnovala hře na klavír a zpěvu. Jako malá se objevovala v pořadech své maminky a postupně začala účinkovat v muzikálech. Milovníci českých seriálů si ji zamilovali jako sestřičku Radku v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Anička má vlastní pop-rockovou kapelu, se kterou pravidelně koncertuje. Vydala několik singlů a velmi vydařené album Aura. Je také velkou bojovnicí, neboť porazila zákeřnou rakovinu prsu a od té doby všemožně podporuje onkologické pacienty. S fanoušky pravidelně komunikuje na svém Instagramu.

profimedia-0730385793.jpg
Foto: Profimedia

Ester Ledecká

Kdo by neznal obdivuhodnou mladou lyžařku a snowboardistku, která v roce 2018 vybojovala na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu dvě zlaté medaile. Otcem této úžasné sportovkyně je zpěvák a skladatel muzikálů Janek Ledecký, který ji ve sportovní kariéře vždycky podporoval. Zajímavé je, že její matka se věnovala krasobruslení a dědeček hokeji. Ester zabodovala i na olympiádě v Pekingu, kde obhájila prvenství ve snowboardingovém paralelním obřím slalomu. Dvakrát se stala Sportovkyní roku a několikrát po sobě byla zvolena Královnou bílé stopy.

blobid1.jpg
Foto: Profimedia

Lily Rose Melody Depp

Dcera Johnnyho Deppa a Vanessy Paradis zdědila po obou rodičích to nejlepší, co se v jejich genech našlo. Krásu, talent i štíhlou postavu. Po boku svého otce debutovala v roce 2014 ve filmu Mroží muž. Coby modelka pak zdobila obálky módních magazínů. Jako patnáctiletou si ji módní návrhář Karl Lagerfeld vybral za tvář legendárního parfému Chanel N° 5. Za ztvárnění Isadory Duncan ve snímku Tanečnice byla nominována na cenu Cézar. Spolu s Priyankou Choprou má na svědomí oscarový dokument Menstruace není tabu. Chodila s Timothée Chalametem a Austinem Butlerem. Mluví plynně francouzsky i anglicky a v minulosti bojovala s anorexií.

profimedia-0496106243.jpg
Foto: Profimedia

Lily Collins

Když se řekne Lily Collins, každý si vybaví slavného britského muzikanta Phila Collinse a seriál Emily v Paříži. Nadaná Lily Jane však vystudovala žurnalistiku a psala pro ELLE Girl, Teen Vogue a Los Angeles Times. Stejně jako její postava ve filmu To the Bone, trpěla v dospívání poruchou příjmu potravy. Dříve se za tuto nemoc styděla, ale nakonec o svém boji s anorexií otevřeně promluvila ve své knize s názvem Unfiltered: No Regrets, No Shame, Just me. Kromě herectví a modelingu miluje vodní sporty a pečení sušenek. V roce 2021 se provdala za režiséra Charlieho McDowella.

profimedia-0748286671.jpg
Foto: Profimedia

Kaia Gerber

Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu a tady to platí snad dvojnásob. Dcera slavné topmodelky Cindy Crawford je sama také úspěšnou modelkou. Už v 10 letech pracovala pro značku Versace a v 16 letech ovládla přehlídková mola. Nafotila reklamní kampaně pro YSL, Calvina Kleina a Chanel. Spolu s Karlem Lagerfeldem vytvořila módní kolekci KarlxKaia. Kromě modelingu se věnuje i herectví a objevila se například ve filmech Sister Cities a Babylon. Stejně jako její matka je překrásná, jedinečná a charismatická. Její fanoušci tvrdí, že se pro modeling narodila.

63eb7aaff382ablobid0.jpg
Foto: Profimedia
 
Zdroje: ester-ledecka.cz, ČSFD, IMDb, Instagram Anny Slováčkovélennymusic.net, netflixer.czheyalma.com