zulicnici-seznam-i-text.jpg
Foto: Se souhlasem Managmanet servisu Nedori

Pohádkovou knížku ZUličníci 2 vydává Hlavní město Praha, konkrétně Odbor ochrany prostředí, v limitovaném nákladu. Projekt má dobročinný přesah, sto výtisků putovalo do dětských domovů jako symbolický dárek ke Dni dětí. Knížka je nyní dostupná pro všechny zdarma také v online podobě.

Ústřední téma druhého dílu ZUličníků s podtitulem Toulky noční přírodou vychází z osvětové kampaně Ne! v přírodě, která upozorňuje na nevhodné chování některých lidí v přírodě. „Touto knihou navazuji hned na dva své předešlé projekty. Jedná se o pokračování mé autorské fotografické pohádky ZUličníci a zároveň také plynně navazuji na osvětovou kampaň „Ne! v přírodě“, jež vznikla v roce 2021 pro Hlavní město Praha. Pro Prahu vznikl i druhý díl ZUličníků, který si klade za cíl dětem přitažlivou formou ukázat, jak se chovat a nechovat v přírodě. Za mě ideální spojení, moc rád totiž tvořím pro nejmenší a zároveň mi velmi záleží na přírodě a životním prostředí,“ popisuje mladý talentovaný fotograf a art direktor Matěj Dereck Hard.

První díl pohádky ZUličníci, určené především předškolákům, vyšel v roce 2016 a jednalo se o čistě autorskou práci. Matěj Dereck Hard stál kromě fotografií také za příběhem pohádky. Stejně tak tomu je i u druhého dílu, jehož vzniku předcházely dlouhé měsíce příprav. Hlavními hrdiny jsou opět malincí a dobrosrdeční chlupatí tvorové, kteří běžně žijí ve všech městech po celém světě. Druhý díl mapuje další osudy rodiny Píkových, jež se v předchozí knize rozhodla odstěhovat z města do lesa. Příběh není nikterak úsměvný, ale jak už to v pohádkách bývá, bude mít šťastný konec.

zulicnici-do-textu-2.jpg
Foto: Se souhlasem Managmanet servisu Nedori

Na přípravě knihy se kromě autora a jeho realizačního týmu podíleli také herec a zpěvák Adam Mišík se zpěvačkou a rapperkou Sharlotou, kteří společně ztvárnili mladý pár tropící v lese neplechu.

Zdroj: Tisková konference ZUličníci, Fotograf a art direktor Matěj Dereck Hard, Odbor ochrany prostředí MHMP Praha 2

Reklama