Helena Dařbujánová, autorka nekonformního nábytku a interiérových doplňků z originálních  materiálů, otevře 28. dubna svůj první oficiální obchod.  Na pražské Letné, ve známé Veverkově ulici, v sousedství Bistra 8 či knihkupectví a vydavatelství Page Five

zákazníci najdou mimořádně silnou koncentraci prvotřídního současného designu. Otevřeno bude od pondělí do čtvrtka: 12 – 19 hod. a v sobotu: 11 – 16 hod.

k

Ukázka tvorby heleny Dařbujánové

Speciálně pro výjimečnou příležitost – otevření nového obchodu Helena Dařbujánová vytvořila limitovanou kolekci Makronek, oblíbená sedátka jsou tentokrát očalouněna poslední kolekcí potahových látek od Designers Guild, které navrhl věhlasný Christian Lacroix. Novinkou je i jídelní stůl Heleny Dařbujánové, doplněný židlemi Tram značky TON. Chybět nebude dámský budoár Lola ani kolekce Ženská záležitost s lampami Má drahá a Má drahá liška v kvítí se šperkem od Janji Prokić,  stojany a cappella, klecí Když ptáčka lapají a zrcátko. Představen bude poprvé i nový koberec Jahodovou nebo malinovou?

Své místo v obchodě Heleny Dařbujánové bude mít také poetický Vyšívaný porcelán od Dity P., skleněné mísy Raya ze sortimentu české firmy Marienberg, kolekce Patriot navržená Jakubem Berdychem nebo nápojový set Dots od Olgoje Chorchoje a další nepřehlédnutelné skleněné solitéry značky Bomma. Pro pány jsou připraveny „klučičí hračky“ nebo-li kolekce WOO z dílny designérů Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka. Evropskou scénu reprezentují tapety od londýnské designové značky Elli Popp, do kterých se Helena Dařbujánová zamilovala při své první cestě s Czech Selection na pařížskou výstavu Maison &Objet. K dispozici bude i skutečný designérský bonbónek – exkluzivní kousek z firmy Lasvit, šířící slávu českého skla po celém světě, svítidlo Metropolitan z kolekce Neverending Glory od pánů Jana Plecháče a Henry Wielguse. V souvislosti s otevřením obchodu budou prezentovány i nové fotografie, které pro Helenu nafotila Bet Orten. Není pochyb, že prostory obchodu Heleny Dařbujánové bude sdílet vskutku vybraná společnost!

 A jak zdůrazňuje Helena Dařbujánová, vše bude nejen k vidění a ke koupi, ale také k užívání: „Moje vize je taková, že se tu bude prodávat veškerý můj sortiment a k tomu budeme spolu s našimi zákazníky pít čaj z Vyšívaného porcelánu od Dity P.,  vodu ze skleniček od Bommy, víno taktéž ...“

Helena Dařbujánová

Helena Dařbujánová vystudovala Fakultu architektury ČVUT a poté se vydala na sólovou dráhu architektky. Designu se věnuje od roku 2009. Odborníky i veřejnost zaujala netypickým nábytkem z alukompaktních desek a jiných netradičních materiálů. V roce 2012 byl její Budoár Lola vybrán jako součást  společné expozice Czech selection pro reprezentativní výstavu Maison & Objet v Paříži. Od té doby buduje vlastní značku „Helena Dařbujánová“.

Sedátka, mísy a stolky nazvané v souladu s inspiračním zdrojem Makronky, stejně jako reliéfní koberce ZŮSTAŇ!, A potom se vám schoulí u nohou…  získaly ocenění Elle Deco International Design Awards 2012. Také o rok dříve si Helena Dařbujánová odnesla vítěznou trofej ve dvou kategoriích této prestižní soutěže za dámský budoár Lola a postel Tatamama. V roce 2010 stejně tak za houpací křeslo Koko , za které byla i nominována v rámci Czech Grand Design 2010 na Designér roku a Objev roku. V dubnu 2013 představila svou tvorbu na prestižní přehlídce Milan Design Week, kde vystavila dámský budoár Lola, sedátka a stolek z kolekce Makronky a lampu Má drahá, vytvořenou speciálně pro Miláno. „Návrat poezie do života skrze design,“ tak definuje své profesní motto Helena Dařbujánová.

Reklama