Společnost Kimberly-Clark, s. r. o. vstupuje do nového roku 2004 se zcela ojedinělým produktem pro děti, které se učí chodit na nočník.

Huggies® Pull-Ups jsou speciální natahovací kalhotky upravené tak, aby vypadaly a fungovaly jako opravdové spodní prádlo.
Dají se jednoduše stáhnout a natáhnout jako normální kalhotky, ale přitom neprosáknou. Navíc motivují děti k tomu, aby začaly chodit na nočník.

Odnaučení nošení plenek a přechod na nočník je jedním z nejdůležitějších milníků ve vývoji batolete. Předpokladem pro to, aby se při učení na nočník vše podařilo, je dostatečná zralost dítěte a trpělivost rodičů. Tréninkové kalhotky Huggies® Pull-Ups mohou toto složité období usnadnit a nabídnout příjemnější způsob učení na nočník.

Kromě toho, že vypadají jako spodní prádlo, mají další praktické výhody, které dětem a rodičům vytouženou cestu k nočníku usnadní nebo zpestří.
Pokud se malému „nočníčkáři“ stane nehoda, kalhotky zadrží tekutinu stejně jako normální plenky. Zásadní rozdíl nastane však v tom, že dítě ucítí vlhkost, která by ho měla „jemně“ upozornit, že něco není v pořádku. Na vlhko by nemělo reagovat pouze dítě, ale také tzv. motivační obrázky na kalhotkách.
Pokud budou kalhotky mokré, obrázky začnou mizet, a to bude opět signál pro děti i rodiče.
Když obrázky zůstanou nezměněné, dítě si určitě zaslouží velkou pochvalu.

Huggies® Pull-Ups jsou k dostání ve dvou velikostech (9-15 kg a 14-18 kg) a jsou barevně rozlišeny.
Růžové s motivy Minnie pro „velké“ holčičky a modré s motivy Mickey Mouse pro „velké“ kluky.

Tyto známé a oblíbené Disney postavičky jsou pro děti dalším zpestřením a pomohou jim hravě od plenek k nočníku.
Zákaznící mohou tréninkové kalhotky Huggies® Pull-Ups zakoupit ve vybraných hypermarketech.

Pokud vás zajímá vše, co se týká malých dětí, navštivte stránky www.huggiesclub.cz

Slovo odborníka – učení dítěte na nočník

Zhruba od patnácti měsíců začíná být dítě schopno poznat, že ,,se něco děje“, a dát to najevo. Je to ideální doba pro vysazování na nočník. Každé dítě je jiné. Některé se učí rychleji, jiné pomaleji, a zatímco jedno se bez problému naučí již v 18 měsících, druhé zvládne chození na nočník až ve 36 měsících. Ovládání konečníku a močového měchýře je velkým pokrokem ve vývoji batolete. Jedná se o přirozenou schopnost, stejně jako se naučí chodit. Musíte mu však poskytnout podporu a příležitost uplatnit a rozvinout schopnosti získané přirozeným vývojem a zráním. Předčasným vysazováním na nočník dítě zbytečně stresujete. Snaha blýsknout se před známými, jak je geniální, nemusí být korunována úspěchem. V horším případě to může Vaše dítě i nepříjemně ovlivnit v jeho dalším vývoji a chování ,” uvádí pediatr MUDr. Martin Gregora.

Jak na to aneb Nočníčkové desatero:
(radí Huggies – odborník na tréninkové kalhotky)

1. Dítě se obvykle naučí chodit na nočník někdy v období od patnácti měsíců do tří let.
2. Nedoporučuje se začínat dřív, protože děti ještě nemají dobře vyvinutou tělesnou konstrukci.
3. Správný čas vám napoví následující signály: Dítě si začne uvědomovat, že má mokré plenky nebo že čůrá. Případně se dožaduje výměny plenky nebo se zajímá o toaletu.
4. Pokud dítě nechce spolupracovat, tresty, povyk ani nepříjemný nátlak nepomohou. Trpělivost, klid a pozitivní přístup budou v takovém případě nejlepšími pomocníky.
5. S laskavostí nejdál dojdeš. Pokud se vše daří, dítě chvalte. Pokud dojde k nehodě, povzbuzujte k dalším úspěchům.
6. Nesrovnávejte dovednosti svých dětí s dětmi přátel. Každé dítě je „originál”. Vyvíjí se jiným tempem.
7. Chlapečkům obvykle trvá učení déle než holčičkám.
8. V období učení vybírejte dětem jednoduché oblečení, které jde dobře svlékat a oblékat. Vyhnete se tím zbytečné nervozitě.
9. Vyberte si záchod nebo nočník a svého rozhodnutí se držte. Rozhodně se nenechte zlákat zpět k plenkám.
10. Vyzkoušejte tréninkové kalhotky Pull-Ups. Dětem i vám pomohou zvládnout období přechodu na nočník rychle a ve větší pohodě.

Kimberly-Clark Corporation je součástí nadnárodní organizace s ročním obratem 14,5 mil. USD. Zaměstnává 64 000 lidí po celém světě. Výrobky společnosti, jako papírové kapesníčky a hygienické potřeby, se vyrábějí ve 42 závodech a prodávají ve 150 zemích světa. Kimberly-Clark Europe je výrobcem tak známých značek, jako jsou toaletní papír ANDREX®, papírové kapesníčky KLEENEX®, dětské jednorázové plenky HUGGIES®, dámská hygiena KOTEX® a inkontinetní pomůcky POISE®.
Společnost Kimberly-Clark, s. r. o. působí v České republice od roku 1995, kdy zakoupila závod Inova-Ideal v Litovli na výrobu dámské hygieny značky Lidie®.
Dnes se výrobní sortiment rozšířil i o výrobu dámské hygieny značky Kotex®.
V roce 1996 proběhla akvizice závodu Zisoft-Bobi v Jaroměři. Nyní je zde soustředěna výroba dětských jednorázových plenek Huggies® a výroba inkontinentních pomůcek pro dospělé značky BobiAbsorba®.
Informace o společnosti Kimberly-Clark, s. r. o. najdete na www.kimberly-clark.com, informace o výrobkové řadě Huggies® naleznete na stránkách www.huggiesclub.cz.   

      
Reklama