Úspěchy a dovednosti.

Cha, tak já umím podle všeho skvěle zpívat a tancovat. Tedy, ani ne tak skvěle jako spíš zábavně. Zrovna před chvilkou jsem to rozparádila podle rádia, když jsem si myslela, že se nikdo nedívá: “Někde v dáááááli, cesty končí, tuc dum, každá z nich tam cíl svůj skrýýývááá, dum tuc dum….“ 

Pohled přes rameno a vidím, že ve dveřích tiše postává kolega s prázdným šálkem, který si přišel pro kávu a netušil, že se ocitne v country kotli.
No zřejmě je příznivcem jiného žánru, protože odchází schlíplejší než
jindy.

To moje kamarádky bývají o poznání veselejší, když zpíváme  a tančíme kruhový tanec ala Mařenka Škopková a družky z JZD ruce v bok: „Ááááni nevěděla jakýho, jakýho…,“ pěkně zahrozit pěstičkou, chybí už jen prácheňský kroj.

K dalším osvědčeným kreacím patří kašpárkův tanec, ano,
ten jsem v návalu inspirace vymyslela úplně sama, má představovat loutku pohybující se na nitkách a je nutné přísně  synchronizovaně krčit kolena s lokty, s naprosto vážným výrazem ve tváři. 

Nedávno jsem sebou úplně mimoděk zaškubala jen tak z dobré nálady při převlékání se na večeři, naneštěstí to zahlédl přítel a já musela tak dlouho předvádět kašpárka, zatímco on plakal smíchy do polštáře, že když jsme konečně dorazili do restaurace, tak  už nevařili a my museli jít domů a ohřát si párky. 

Pak jsem si chtěla ověřit, co je na tom za tak velkou legrandu, zatancovala si sobě před zrcadlem a od té doby jsou všechny kašpárkovy tance v archivu (ovšem kromě případů,  kdy si sama potřebuji zlepšit náladu :) )

Lucie Bártlová


Milá Lucko, děkuji za příjemný textík. Dokážu si tě představit, ačkoliv tě vůbec neznám. Ono tady v redakci je to občas také velmi zajímavé panoptikum. Naše šéfredaktorka třeba dokonale ovládá karaoke. Její libý zpěv se nese redakcí. Redaktorka Markéta zas ovládá žížalí tanec na židli a mohl bych pokračovat...  ale nesmím, protože bych se nemusel dožít odpoledne...

A bez legrace, když někdo umí hezky tancovat (ženská), tak je radost pohledět ...

Hezky se chlubíte a doufám, že nepřestanete, protože s chlubením budeme pokračovat i zítra...

Tak, šikulky, foťte a posílejte na redakce@zena-in.cz  a nebo třeba jen popisujte, jako milá Lucie...