Milá redakce a ženy-in,

zdá se, že mám konečně příležitost podělit se o svou vlastní metodu usnadnění usínání s mnohem více lidmi, než je pár mých přátel (rovněž nespavců), kteří se mé metodě smějí, či dokonce nad ní ohrnují nos a znevažují ji. Jak lehkomyslné a krátkozraké!

S nespavostí bojuji neustále. Ošlehaná tichem probdělých nocí, zocelená desítkami pokusů a experimentů na tomto bojovém poli, mohu dnes snad již říci, že jsem našla svůj svatý Grál.

Je jím popůlnoční vonná koupel. Spát chodívám kolem 22. hodiny, a jakmile odbije půlnoc, a já ani vzdor stádům ovcí a litrům meduňky nespím, nastává chvíle, kdy se vypotácím z postele a připravím si příjemnou koupel s voňavou přísadou - koupelovou solí, aromatickým olejem nebo pěnou, podle nálady a toho, co mi v tu chvíli cvrnkne o nos. Teda o ruku. Stačí 15, 20 minut v teplé vodě, chladivá sprcha na závěr a rychlý přesun pod peřinu a spím jak nemluvně. Ta koupel je skutečně uspávací a zklidňující, chybí mi k ní ještě kniha, ale obávám se, že v tom nočním mátožném stavu bych byla schopna leda ji vykoupat, nikoliv číst.

Přátelé mi říkají, že jednou v té vaně usnu a utopím se jim. Já je lákám jak vodník na pentličky, ať si to taky zkusí, že jim to možná taky zabere, ale zřejmě nemám tu výřečnost, nebo mi chybí kapající šos, nechtějí. :-) Ale věřte mi - zabírá to.

Dobrý den a „dobřejší“ noc přeje Lenka. :-)


Ano, vana, to je materiál, to je známá věc.
Ne že bych chtěl dělat reklamu, ale takové koupelové soli od firmy LUSH, to je legrace.:) Ale že bych v té vaně usnul? Na to jsou jiní experti. Znám takové, kteří se probouzejí 3x za noc ve studené vodě. Proč 3x? Usnou, probudí se, potřebují se rozehřát… A tak dokola. Ale vana je vana.:)

Usínáte ve vaně a v posteli ne? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama