I na takovém pečení cukroví se dá ušetřit čas, pokud si vezmete na pomoc ty pravé pomocníky. Poradíme vám, jak správně pracovat s cukrářskými polevami, abyste v kuchyni netrávili víc času než se svými blízkými.

Možná si říkáte, že hotové polevy nejsou nic pro vás. Ale zkuste se opravdu zamyslet nad tím kolik vám ušetří času, nervů s rozpouštěním čokolády ve vodní lázni a ve finále i peněz. Do hotových polev navíc nemusíte přidávat žádné tuky, jako například do rozpuštěných čokolád na vaření. Nehrozí tak, že se po čase na cukroví objeví nehezké bílé tukové výkvěty, které nepůsobí zrovna lákavě.

Jak s hotovou polevou pracovat?
Cukrářské polevy Carla lze zakoupit ve ztuhlé formě jako 100g nebo 200g balení. Sáček s polevou stačí pouze zahřát v horké vodě a s polevou můžete začít ihned pracovat. Na rozehřátí stačí opravdu pouze horká voda, nikoli vařící, nemusíte se proto bát, že byste se následně o pytlík spálili. Jakmile se poleva rozpustí, ustřihněte jeden z rožků. Jak velký rožek ustřihnete zvolte podle toho, zda chcete polevu použít pro polití větších kousků, nebo pouze třeba pro zdobení perníčků, či na jemnější detaily. Ušetříte si tak i spoustu času s plněním zdobících sáčků. Nemluvě o tom, jak všechny tyto zdobící sady rady praskají a jejich násady vypadávají. S hotovou polevou se vám to nemůže stát.  Pokud polevu celou nespotřebujete najednou, stačí nechat pytlíček opět vychladnout na pokojovou teplotu, zabezpečit odstřihnutý rožek a uložit do ledničky. Při dalším použití pak postupujte úplně stejně jako poprvé, pouze si dejte pozor, aby Vám poleva nevytekla při rozehřívání.

Opravdová chuť Vánoc
Také máte rádi, když je vánoční stůl plný chutí a dobrot, které si jen tak přes rok nedopřejete? I proto si každý rok hospodyňky lámou hlavu s tím, jaké cukroví by ještě mohly upéct, anebo jak ho správně dochutit, aby se z obyčejných perníčků staly ty pravé jedinečné vánoční. Cukrářské polevy mají tu výhodu, že i kdybyste letos opravdu stihla upéct jen zmiňované perníčky, stejně přinesete na slavnostní stůl vlastně několikero vánočního cukroví. Polevy Carla jsou totiž dostupné hned v několika chuťových variantách a všechny jsou na vánoční stůl jako dělané. Mimo klasickou příchuť mléčné čokolády, je k dostání i tmavá čokoláda, vhodná například k polévání marokánek, anebo vosích hnízd. Tradiční citrónová příchuť je zase jako stvořená pro zdobení perníčků, nebo bílkového cukroví. Bílá nebo lískooříšková cukrářská poleva pak úžasně doplní kakaové a čokoládové kousky.

Reklama