Péče o prádlo je neodmyslitelnou součástí domácích prací, ale výběr správného spotřebiče nám ji může velmi usnadnit.

Nikdo z nás nechce strávit vykonáváním domácích prací více času, než je nezbytně nutné. Společnost Electrolux je v tomto ohledu spotřebitelům velkým pomocníkem. V oblasti praní nabízí mnoho produktů, které ženám, ale i mužům denně pomáhají s péčí o prádlo.

Dokážete si život představit bez pračky?

ElectroluxNení to tak dávno, kdy ženy trávily praním celý den a musely být skutečně fyzicky zdatné, aby zvládly ovládání prvních pracích strojů. Dnes je situace mnohem snazší, a to také díky technologii a dlouholetým zkušenostem, které společnost Electrolux do svých výrobků vkládá.

Pračku si vybíráme podle mnoha hledisek. Těmi nejdůležitějšími jsou velikost bytu a velikost rodiny, která pračku bude plnit.

Pračky s vrchním plněním jsou oblíbené především v menších koupelnách, neboť nezabírají tolik prostoru do šířky. I přes menší velikost vynikají skvělými funkcemi, které pomáhají spotřebitelům získat čisté prádlo v co nejkratším čase a s co nejmenší námahou. Společnost Electrolux pro letošní jaro představuje novinku v produktové řadě volně stojících vrchem plněných praček zvanou Soft Access. V překladu tedy měkké otvírání. Jedná se o vylepšenou technologii zavírání vnitřního bubnu na prádlo. Díky hladkému a skloněnému plnícímu otvoru se prádlo snadno do bubnu vkládá i vyjímá a automatické polohování bubnu zajistí, že dvířka jsou vždy ve správné poloze. Dvířka pak dokážete otevřít jedním prstem a proces rozhodně není doprovázen rušivými zvuky.

Pro velkou rodinu, která má k dispozici velkou koupelnu nebo dokonce prádelnu, je ideální pračka ICON EWN 14991 W, která pojme 8 kg prádla, a přesto si zachovává rozměry standardní předem plněné pračky. Stejně jako mnoho dalších modelů disponuje pračka funkcí Time Manager, díky níž si délku pracího cyklu přizpůsobíte svým potřebám. Energetická třída A je samozřejmostí u všech praček značky Electrolux, mnoho z nich však naleznete už u v kategorii A+ nebo dokonce A++. Vybrané modely nabízejí technologii přímého sprchování, která výrazně snižuje i spotřebu vody pro jeden prací cyklus. Pračka je nejen báječným pomocníkem, který šetří váš čas, ale i dozorcem nad vašimi fakturami za elektřinu či vodu.

 Unikátní pračka – Calima

Novinkou na trhu je pračka Calima s vytahovací sušicí deskou, která je umístěna na vrchní části předem plněné pračky. Uživateli nabízí několik programů, včetně vlny a choulostivých materiálů. Sušící deska je flexibilní a může být zvětšena tak, aby usušila i větší kousky jako vlněné svetry, džíny nebo ručníky. Rychlé sušení oděvů, které potřebujete mít ihned k dispozici, je hračka.

Ovládání je jednoduché – položíte oděv, který chcete sušit, na sušicí desku a vyberte typ materiálu a teplotu. Kusem oděvu pak bude malými otvory v sušící desce vát horký vzduch a zajistí, aby oděv během nastaveného času bezpečně uschnul.

Electrolux

Díky této technologii můžete snadno pečovat o choulostivý materiál, jako je třeba kašmír, stejně jako sušit cokoli, včetně oblečení, které potřebujete nečekaně, narychlo. Stejně jako mnoho jiných spotřebičů značky Electrolux, které pomáhají uživatelům, nebo se dokonce o práci starají úplně samy, je i pračka Calima vynikajícím pomocníkem v péči o prádlo.

Calima má všechny nejnovější vymoženosti, jako například funkci Time manager, přímé sprchování a řadu programů pro vlnu, hedvábí, spodní prádlo, džíny a ruční mytí. Calima se také pyšní energetickou třídou A+.

 Sušení prádla – od louky k sušičce

ElectroluxNe každý z nás si může dovolit sušit prádlo na slunci a na čerstvém vzduchu, aby získalo jedinečnou vůni čistoty. I do českých domácností již dorazily sušičky a pomáhají především tam, kde k sušení prádla není prostor nebo podmínky. Sušení prádla výrazně usnadňuje žehlení a díky technologii tepelného čerpadla není ani energeticky náročné.

Technologie tepelného čerpadla je založena na principu ohřevu vzduchu nutného pro sušení prádla teplem vznikajícím v okruhu tepelného čerpadla. Vzduch je vháněn pomocí ventilátoru do bubnu s vlhkým prádlem, kde prádlu odebírá vlhkost. Teplý a vlhký vzduch je následně ochlazen. Vlhkost, kterou obsahuje, zkondenzuje a suchý vzduch se vrací do bubnu. Celý proces se neustále opakuje až do úplného vysušení prádla. 

Sušení prádla v sušičce s tepelným čerpadlem je mnohem šetrnější, protože prádlo při sušení není vystaveno vysokým teplotám a nedochází tak k opotřebování nebo poškození vláken. Nově je mezi programy zařazen i program pro vlnu a hedvábí. Náplň prádla pro tento program je 1 kg a sušička využívá teplý vzduch pouze s minimálním množstvím mechanického pohybu.

Sušit a žehlit zároveň – to lze pomocí páry

Iron Aid je kondenzační sušička, odstraňující záhyby a pomačkání na oblečení využitím napařování. Tato revoluční sušička uživatelům prádlo nejenom usuší, ale zároveň je připraví k okamžitému nošení. Bubnová sušička pomocí páry zabraňuje tvorbě skladů a záhybů na oblečení a vyhlazuje je. Při jediném cyklu lze vyhladit pomačkaná místa až na 5 košilích nebo na 3 kilogramech bavlněného prádla. Funkci Iron Aid lze použít buď v rámci kompletního procesu sušení a žehlení prádla, nebo jako samostatný cyklus trvající v závislosti na zvoleném programu přibližně 25 minut.