Pořádná hádka, při níž létají ostrá slova, výčitky a někdy i předměty, je občas zdravá. Pročistí vzduch a pak... to usmiřování... Patříte k lidem, kterým tento způsob vyústění hádky vyhovuje? Můžete se milovat bezprostředně po hádce?

usmiř

Takové případy znám jenom z filmů. Určitě i vám se vybaví kouzelné hádky Ivy Janžurové a Vladimíra Peterky kvůli prkotinám typu zelená nebo zelenavá, a pak jejich vzájemné „cukrouškování“. Nebo krásná, beze slov vedená hádka manželského páru z hájenky ve Slavnostech sněženek, která také končí milostnou usmiřovačkou. Jenomže to jsou komedie s humornou nadsázkou a v životě to chodí jinak. Nebo se mýlím a u vás to tak funguje?

Můžete se po hádce s partnerem usmiřovat sexem? Tuto otázku jsem položila u nás v redakci, a jak tak koukám, máme na to stejný názor. Záměrně neuvedu jména tázaných, zkuste si tipnout

Odpověď č.1

Těžko říct, já se zpravidla nehádám, ale možné to asi je. Jen bych řekla, že záleží na druhu hádky. Pokud se s někým do krve pohádám, bude vyřčeno něco, co minimálně jednomu z nás ublíží, tak asi nebudu mít chuť vrhnout se mu kolem krku. S odstupem několika dnů možná. Ale nemyslím, že by hádka byla ta správná předehra.

Odpověď č.2

V předchozích vztazích - ne. Po hádkách, které se týkaly zásadních věcí a neskončily smírem, jsem opravdu neměla náladu se s partnery usmiřovat v posteli. Jestli jsem na něco měla náladu, tak je v té posteli udusit polštářem. V mém současném vztahu zatím buď k žádné zásadní hádce nedošlo, anebo se to změnilo, protože nemám problém se sexem začít kdykoli, a rozhodně nemám pocit, že bych se prostřednictvím sexu potřebovala s partnerem usmiřovat.

Odpověď č.3

Nemám to tak hozené, že bych měla chuť na sex poté, co se pohádám s tím stejným člověkem. Nejsem konfliktní, a když už je hádka, pak je mi smutno, je mi to líto, nebo se zlobím. K sexu potřebuju pohodu a chuť se toho člověka dotýkat. Ale nikomu to neberu.

Odpověď č.4

Nemyslím si, že je to moudré - sex, respektive milování, by mělo být na veskrz provázené jen příjemnými pocity.

Odpověď č.5

Osobně nejsem typ, který by se rád hádal. Možná proto, že jsem si jich v minulých vztazích užila dost. Ale nikdy jsem (na rozdíl od mužských protějšků) nedokázala nad hádkou mávnout rukou a vytěsnit ji z mysli, jako by se nechumelilo. Podle mě by se problémy neměly tahat do postele nikdy. Ať už jsou partnerského, nebo jiného rázu.

Reklama