Žvýkačky na sedačkách v kině, na školních židlích... Z téhle pomsty se stává zábava, po školách koluje nová fáma!

Zase dáváte kalhoty vašeho dítěte do pračky, prohrábnete kapsy, jestli tam někde není zapomenutý kapesník nebo pětikoruna, a ejhle! Na zadku objevíte přilepenou žvýkačku... Co dodat? Buďte ráda, že jen jednu!

Sednout si na žvýkačku nosí štěstí!

Fáma, která se roznesla po českých školách, přidělává starosti nejedné hospodyňce. Žvýkačky se začaly hojně objevovat nejen na školních židlích, ale i na veřejných místech, jakými jsou kina, lavičky v parku, zastávky... Nosit na zadku přilepenou žvýkačku dnes děti už nepovažují za potupné, ale naopak se tato nepříjemnost postupně stává trendem.

„Lepím si na kalhoty žvýkačky i sám,“ tvrdí jedenáctiletý Martin, „jednou jsem jich měl i šest!“ vychloubá se. Nalepit si použitou žvýkací gumu sám ale není prý takový triumf jako získat ji přilepením ze židle, protože jen ty nosí štěstí. Samonalepená žvýkačka je pouze otázkou módy a „chlapáctví“.

Věřte tedy, že dnes se vám už bude těžko někdo pošklebovat a posmívat, že máte na šatech nalepenou žvýkačku. Ale na druhou stranu, upřímně, stojí to za to...?

Z historie žvýkaček:
Něco o žvýkání gumy

Sedla jste si někdy do žvýkačky? Všimlo si toho okolí? Může to přinést štěstí, jak tvrdí školáci :)?

Reklama