Co se mi líbí a co mi zaručeně zlepší náladu?

Jeden bohužel velmi vzácný jev v naší společnosti. Dobrá nálada a úsměv od cizích lidí.

 

Znáte to. Nezáleží na tom, kam jdete a za jakým účelem. Cestou potkávám prázdné a uhoněné pohledy kolemjdoucích, nevrlou ženskou prodírající se davem, vtíravé prodejce kdejakých pochybných časopisů tvrdící, že výdělek jde na ještě pochybnější charitativní účel.

 

Dopravní prostředky jsou přímo hororem. Důchodci vypadající, že když udělají ještě jeden krok, nejspíš upadnou slabostí, se při příjezdu autobusu promění v dravé bestie plné síly. Mlátí holí i ubohou těhotnou ženu jen proto, aby jim náhodou nezasedla první volné místo.

A když už tyhle babky sedí, tak se tváří jako stonásobné tchyně, jen aby je nikdo z jejich místa nevystrnadil.

No nevím, jednou budu taky stará babka, ale jestli se budu taky chovat takhle, tak to mě radši zastřelte včas!!!!

 

A je pak nadmíru příjemné a duši hladící, když potkáte ve dveřích zcela neznámou babičku, která se na vás hezky usměje, ačkoliv nemá důvod a vlastně vás nezná. Nebo když jí pomůžete přečíst cenovku, poradit s výběrem zboží. Zcela anonymně a s úsměvem.

A moc ráda chodím nakupovat tam, kde je příjemná a milá prodavačka, která se svým chováním nevtírá a přitom je vám nápomocna hned, jak ji budete potřebovat….

 

Možná mi nebude spousta čtenářů věřit, ale setkala jsem se s ochotou i na některých úřadech. A to potěší možná dvojnásob, když vás ochotná úřednice obslouží s úsměvem a dobrou náladou, poradí vám přesně v tom, v čem tápete…..  A když jsem na onom úřadě vyřízena kosmickou rychlostí, tak odcházím nadmíru spokojená. Nemám pak náhodou v obličeji přiblblý úsměv?

Možná ano, sama se ocitám v pozici oné úřednice a jsem v tu chvíli ráda, že nejsem jediná, která se snaží vyjít vstříc a úsměvem, i když třeba zrovna sama nemám dobrou náladu.

Ne, nejsem z jiné planety, většinou se setkávám s oněmi typickými úřednicemi, ženami v přechodu, nabručenými, nervózními a při jednání s nimi máte pocit, že je zdržujete od jiné důležité činnosti, a navíc se jim jistě ještě chce děsně na záchod, jinak by nemohly být takhle nepříjemné….

 

Tak víc úsměvů, ať se nám zlepší nálada. Nemyslím si, že to stojí tolik úsilí, je to jen POUHÁ součást slušného mezilidského chování…..

Ano, je to jistý druh přetvářky a pokrytectví, ale v tomhle případě proti tomu vůbec nic nemám. Nebo vy ano?

 

NiKina

 


Díky, NiKino. Taky se ti pokusím zlepšit náladu. Sice jen pitomostí, ale pamatuj, až bude smutno, vzpomeň si na dáreček, co ti přijde poštou, a zapal ho.

 

A i vy ostatní se můžete podělit o něco více, či méně smysluplného s ostatními čtenářkami. A možná něco dostanete jako NiKina.

 

redakce@zena-in.cz