Můžeme je nosit celoročně, ať je venku jakékoliv počasí a ke každému oblečení. Obzvláště efektivně uvázaný šátek přiláká spoustu pozornosti. I když je v obchodech rozhodně z čeho vybírat, vlastnoručně ušitý šátek, bude originální - a originál je přeci jen jeden.

Zvládne to i začátečník
Šití není žádná věda, jak se na první pohled může zdát, i když šikovné ruce a trpělivost jsou základ. Pokud teprve začínáte, je šátek ideální věcí, na které se můžete učit. Nic komplikovaného na tom není. Základem jsou kvalitní pomůcky na šití - s těmi vám to půjde jako po másle. Pak už stačí vybrat vhodný materiál a vzor látky, který se vám líbí, a můžete se do toho pustit.

Důležité detaily
Každý prvek navíc, který šátek ozvláštní a udělá z něj naprostý originál - takový, díky kterému se váš šátek bude lišit od všech ostatních, je vítaný. Dnes se nosí všechno a ve fantazii se meze nekladou. Například takové třásně na šátku z vás udělají hvězdu a každý vám ho bude závidět. Stačí je barevně sladit s látkou a můžete se svým novým šátkem vyrazit do ulic. Skvělá volba k vašemu letní outfitu - a na dovolené nebo letním festivalu budete nepřehlédnutelná.

Pohrajte si i s barvami
Pestré a výrazné barvy jsou v módě, a navíc se dnes nosí všemožné kombinace. Proto nezůstávejte při zemi, a pořádně si vyhrajte - kombinujte. Barvy i vzory na šátku vypadají moc dobře, a navíc se už pak nemusíte tolik starat o zbytek. Šátek strhne všechnu pozornost na sebe - a s tím samozřejmě na vás.

Až vás bude okolí chválit a vy jim řeknete, že je to vaše vlastní ruční práce - jistě všem rychle spadne brada. A vy na sebe můžete být právem pyšná - každý chce mít přece to, co nikdo jiný nemá.

Reklama