Ve Francii se dějí věci. Radikální přístup v řešení politických a sociálních otázek je v zemi galského kohouta celkem tradiční. Rajčatové bitvy před státními úřady jsou téměř každoročním folklórem, ale nejnovější apel na ministryni spravedlnosti Rachidu Dati je opravdu silný šálek kávy.

 

Bylo to jistě nemilé překvapení, když se koncem minulého týdne politička probírala každodenní korespondencí a v jednom z dopisů objevila část uříznutého prstu. Člověk by pomyslel na praktiky italské mafie, ale skutečnost je ještě bizarnější. Zjistilo se totiž, že zkrachovalý dámský kadeřník z malého francouzského městečka již nemohl nadále snášet své přetrvávající existenční potíže a rozhodl se na to upozornit nejvyšší místa. Nenapadlo ho nic morbidnějšího než obětovat kus ruky.

 

Ministryně hned pověřila podřízené prošetřením životní situace zoufalce, aby zjistila, co ho k tak extrémnímu kroku vedlo a proč se rozhodl poslat prst zrovna jí. Je vidět, že se nešťastníkův počin neminul účinkem a doufejme, že si u nás z něho nikdo nevezme příklad. S naší otupělou politickou elitou by to stejně nehnulo.

Reklama