„Doteď s ní nebyl žádný problém, ale jakmile tchyně zjistila, že jsem těhotná, začala se mi neuvěřitelně montovat do života. U všeho chce být, o všem chce rozhodovat za mě a je jedním slovem nesnesitelná,“ popisuje pětadvacetiletá Erika.

ta.jpg
Foto: Shutterstock

Ta si stěžuje, že má její tchyně tendenci jí všechno kolem těhotenství, porodu i následné péče o dítě plánovat podle toho, jak si ona sama myslí, že je to ideální. Eriku tlačí například do toho, aby si zařídila porod císařským řezem, prý je to pohodlnější a Erika se tak vyhne šití a bolestivému hojení intimní oblasti.

„Naprosto ve všem mě kontroluje. Když přijde na návštěvu a vidí, že si dávám čokoládu, bere mi ji z ruky s tím, že velké množství cukru miminku neprospívá. Dokonce se nabídla, že mi bude každý den večer chystat na další den zdravé krabičky s jídlem, ale to jsem odmítla. Naštěstí jsem se mohla vymluvit na těhotenské nevolnosti a to, že nikdy dopředu nevím, co mi daný den nebude dělat dobře. Nakoupila si ohromné množství knížek a zásobuje mě nevyžádanými radami nejen o jídle, ale i o tom, jak mám spát, jak cvičit i jak se psychicky připravit na porod. Přitom já to vědět nechci, protože jsem chtěla všechno nechat přirozeně plynout, a ne se připravovat jako na maturitu,“ tvrdí Erika.

Té se zdá, že její tchyně dokonce soupeří s Eričinou vlastní matkou, kdo bude lepší babička, ještě před samotným narozením dítěte. „Dokonce mi sepsala seznam jmen, která se jí líbí. Aniž by se jí o to někdo prosil. Jsou to samozřejmě samé české klasiky, o kterých s manželem vůbec neuvažujeme,“ říká Erika.

Tchyni se sice mladá žena snažila několikrát taktně naznačit, že svoji péči trochu přehání, ale nesetkalo se to s žádnou odezvou. V rámci zachování dobrých vztahů se s ní nechce hádat, aby nerozvrátila rodinu. „Manžel tomu jenom přihlíží a vlastně to ani pořádně nevnímá. V tomhle je velký flegmatik, takže když přijde jeho matka na návštěvu, automaticky vypíná a nevěnuje jí moc velkou pozornost. Té je to jedno, protože hlavním objektem jejího zájmu jsem teď já. Dokonce plánuje, že se k nám po porodu na nějaký čas nastěhuje, aby mi pomohla. No, to by mě už úplně kleplo, tomu musím za každou cenu zabránit,“ uzavírá Erika.

Čtěte také:

Reklama